Skončila pro hráče neoblíbená letní příprava, která obsahovala čtyřiatřicet tréninkových jednotek.

Ty byly rozloženy do čtyř bloků v týdnu a zakončeny byly výstupními testy. Ty obsahovaly člunkový běh 6x10m, štafetový běh 3x300m, skok z místa do dálky, trojskok a sprint do kopce 30m. V testech si nejlépe vedl Tvrdý, Coufal a Suchý.

V srpnu už florbalisté přešli do třídenního bloku v týdnu, které už probíhají v hale. „V rámci oslav patnáctého výročí od založení klubu jsme sehráli přípravné zápasy s extraligovými týmy Chodova a Brna a ty nám ukázaly chuť do hry a morálku týmu. Tyto zápasy splnily myšlenku oslav, brodské mládí versus světová špička (Cepek, Barák, Kotlas). Tento den si mladíci brodského klubu budou dlouho pamatovat,“ řekl trenér brodských florbalistů Tomáš Sýkora.

V týmu momentálně nastupuje sedm mladých nadějí Bína, Zachariáš, Lupač, Vala, Sláma, Krajcigr a Víšek. Tito všichni sehráli přípravné zápasy a někteří ukázali, že se můžou zapojit do A-týmu. „Chtěl bych vyzdvihnout Bínu, Valu a Zachariáše. Radek Krajcigr byl měsíc mimo ze studijních důvodů,ale zhostil se příležitosti podle mého očekávání dobře,“ dodal Sýkora.

Z loňského kádru odešli Peš,Palát a Rybecký, což je na postu obránců velká ztráta. Na hostování má namířeno do Brodu obránce Onřej Vala z Jemnice a podle trenéra Sýkory se dobře jeví svým přístupem i Jan Zachariáš a počítáno s ním je jako s pátým kvalitním bekem.

Hráči Dragons doma sehráli přátelské utkání proti Hradci Králové a vyhráli 8:5, kdy se brankově prosadili i nováčci Bína se Zachariášem. V sobotu 20.8. odjíždí Dragons na týdenní soustředění do nového areálu ve Skutči, kde bude dvoufázově trénovat, relaxovat ve welnes centru a sehraje také přípravné zápasy v Hradci Králové, Žďáře a Litomyšli.

Sezona vypukne v Havlíčkově Brodě 17.9. a soupeřem Dragons bude Sparta Praha, loňský extraligový tým.