O víkendu o tom rozhodli v domácí aréně, kde v sérii hrané na dva vítězné duely porazili Radotínský SK v nejkratší možné době 3:1 a 5:1.
„V prvním zápase obě mužstva působila takovým odevzdaným dojmem. Podařilo se nám dát bod a vítězství jsme pojistili homerunem,“ přiblížil úvodní utkání kouč Ján Zapalač. „Ve druhém zápase, i když se soupeř ujal vedení, jsme nátlakovou hrou skóre otočili,“ stručně popsal rozhodující chvíle nedělního klání. A pak už vypukla neskrývaná radost a malé oslavy.

„Zůstali jsme chvilku na hřišti, trochu jsme to oslavili, ale moc toho nebylo. Všichni museli ráno do práce. Chystáme oslavu až později, abychom si to pořádně užili,“ uznal Zapalač. V týmu Hrochů bylo cítit i menší zklamání z neúčasti ve finále, ke kterému měli blízko.

„Je pravda, že se stále zlepšujeme. Tak snad příští rok se nám to už konečně podaří,“ dodává s úsměvem Zapalač. Jeho slova dokládají i výsledky.

Loni po základní části figurovali havlíčkobrodští Hroši na třetím místě a sezonu ukončili ve čtvrtfinále, kdy vypadli s Plzní. Letos šli do play-off dokonce ze druhého místa. Brod tak byl nasazen rovnou do semifinálových bojů. Tam narazil na desetinásobného mistra republiky Chomutov. S tím prohrál 2:3 na zápasy, když už v sérii vedli 2:0.