Nyní ho vyprovodili debaklem 14:6. Již ve třetím zápase v řadě brodští florbalisté naplno bodovali a posunuli se v prvoligové tabulce na sedmé místo. „Již hodinu před zápasem jsem viděl u kluků pohodu a nadšení v kabině a musím přiznat, že jsem byl překvapený, když to kluci přenesli na hřiště,“ zmínil předzápasové pocity trenér Tomáš Sýkora.

Utkání začalo pro domácí tradičně. Již v sedmé minutě vedli 2:0 a o dvě minuty později bylo srovnáno. „Hráči po brzkém vedení jako by se uspokojili z výsledku a ztrácejí koncentraci. Jinak si to nedovedu vysvětlit,“ vyjádřil se k úvodu utkání domácí kouč. Naštěstí se do konce první třetiny prosadil střelou z dálky sváteční střelec Roztočil. Mezitím se několikrát vyznamenal gólman Tvrdý, který v těchto chvílích zápasu držel domácí florbalisty nad vodou.

Po přestávce se dostali Dragons do oslabení, ale Rezek našel nádherným pasem Coufala a ten upravil na 4:2. Tato branka zápas zlomila. Hosté začali faulovat a hned z první přesilovky zvyšoval Suchý a o dvě minuty na to Krajcigr na 6:2. Žďár se snažil být aktivní, ale jeho hra postrádala jindy typickou lehkost a chytrost. Dalším faulem pomohli hosté Drakům k trestnému střílení. K němu se postavil nejzkušenější hráč Míka, ale žďárského brankáře střelou mezi nohy nenachytal. Ten si spravil chuť po další přesilovce, kdy zužitkoval pěknou nahrávku od Zelenky.

Na 8:2 zvyšoval Beránek, který společně s posledním střelcem zakončili únik dva na dva. Z protiútouku se prosadil nejlepší hráč hostí Melichar. Posledním střelce Draků ve druhé třetině byl Čapek. Faulu se v závěru druhého dějství dopustil i domácí Virg a přesilovku hosté využili 9:4. Do třetího dějství vstoupil Žďár se třemi napadajícími hráči, ale tato taktika jim nevyšla. Dostali dalších pět branek a odjížděli z Brodu s ostudnou porážkou. „Dalo by se říci, že jsme jim to vrátili i s úroky. Soupeře jsme zaskočili rychlými brankami, brankář nebyl zcela ve formě. Podařilo se nám ustát i srovnání stavu na 2:2 a hráli jsme takový florbal, na který jsme byli zvyklí z loňské sezony,“ řekl k zápasu hrající asistent Ondřej Míka.

I. FLORBALOVÁ LIGA
H. BROD – ŽĎÁR N. S. 14:6

Branky: Coufal 4, Míka 2, Krajcigr 2, Čapek 2, Roztočil, Suchý, Beránek, Virgl. Přesilovky: 7:5. Využití: 3:3. V oslabení: 2:0. Diváci: 50. Třetiny: 3:2, 6:2, 5:2. H. Brod: Tvrdý (Přibyl) – Virgl, Beránek, Roztočil, Zach, Lupač, Coufal, Liška, Krajcigr, Suchý, Míka, Čapek, Bína, Vala, Zelenka.