V průběhu boje však pořádně zabrnkaly na nervy trenéra i diváků. V tabulce se Jiskra ze dna tabulky vyšplhala s 8 body až na sedmé místo.

I. LIGA ŽEN
H. BROD - PARDUBICE 25:24
Začátek byl oboustranně hodně opatrný, za čtvrthodinku to by bylo jen 5:5, potom zahájila svůj střelecký koncert mladice Součková a čistým hatrickem přivedla své spoluhráčky do dvoubrankového vedení 7:5.

Házenkářky z města perníku však Jiskru do trháku nepustily a do přestávky jenom dotahovaly náskok až na 13:11. Hned dvě minuty po přestávce bylo srovnáno 13:13, brodská děvčata to však nepoložilo, naopak v rychlém sledu kontrovaly Součková, Špásová a Slavětínská až na 18:14.

Za tohoto stavu Kubátová bombou málem přerazila břevno. Vzápětí to napravila gólem na 19:15 a když Továrková zvýšila na 20:15, zdálo se být rozh odnuto. Házenkářky z Vysočiny však nabídku na další klidný průběh odmítly, dostavilo se tradiční hluché místo, střelecky se přestalo dařit Součkové a zoufalý trenér vyhlásil stav ohrožení a vzal si za stavu 23:21 oddechový čas.

Nutno poznamenat, že v době náporu pernikářek a potom i v samém závěru podržela tým vynikajícími zásahy gólmanka Zimová, hru v poli dirigovala ostřílená Burdová a svůj den měla průbojná juniorka Kubátová, střelecky zaznamenala důležité branky.

V samém závěru to byly až do konečného stavu 25:24 střelecké dostihy, při nichž nejdříve Zimová odvrátila pardubickou tutovku a v posledních sekundách po samostatném trháku Honzárková orazítkovala tyč.

Branky: Součková 7, Slavětínská 5, Kubátová 4, Špásová 3, Musilová 2, Burdová, Herzánová, Továrková a Honzárková 1 - za hosty nejvíce Laugnerová 7, Peřinová 4, Stejskalová a Teplanová po 3. Rozhodčí: Průcha, Kočí. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 75. Poločas: 13:11. Havlíčkův Brod: Zimová, Jarošová, Křetínská - Burdová, Herzánová, Musilová, Kubátová, Špásová, Slavětínská, Továrková, Honzárková, M.Dubnová.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
H. BROD - PARDUBICE 34:17

Výhrou se brodská děvčata posunula již na druhé místo ligové tabulky, vedoucí Písek dosud neprohrál.
Sestava a branky H. Brodu: Janíčková - Kubalová 3, K. Brožová 5, Jůzlová 9, Nepovímová 2, Kokešová, Satrapová 7, Velíšková 3, Pelikánová 5. Poločas: 16:12.

II. LIGA MUŽŮ
LEDEČ – LOK. PLZEŇ 33:28

Ledečtí házenkáři si vedou v letošní sezoně úspěšně, nasbirali již deset bodů a jsou na čtvrtém místě druholigové tabulky.
Sestava a branky Ledče: Zahradník, Morávek - Štefáček 11, Drozd 7, M. Wurm 2, Šubrt 14, Bóhm 4. Křikava 1, J.Wurm, Semenec, Zelený, Kovařík 2, Brázda. Poločas: 19:12.

V. MEZIŘÍČÍ – H. BROD 30:25
Sestavy a branky H. Brodu: Jaščeg – Laštovička 5, Sláma 7, Menšík, Kovařík 1, Slavík 1, Pavel Fišer, T. Zich 3, Hite, Rezek 4, M. Zich, Vondra, Matějů, Petr Fišer. Poločas: 16:12.

Alois Svoboda