Michal Mareš je stálým členem reprezentace do 21 let a povolán byl už i do seniorské reprezentace.

Michale, vy jste měl v Tangu vynikající sezonu, která vás dostala i do seniorské reprezentace. Co se stalo, že jste se rozhodl z Brna odejít?
Jak říkáte, měl jsem myslím dobrou sezonu, ale podmínky mi v Tangu nabídli horší. Zkrátka jsme se neshodli s jedním z majitelů.

Došlo tedy k návratu do Chrudimi. Kdo vás oslovil?
Dlouhodobě mě sledoval trenér Cacau, který měl o mě zájem. Dohodli jsme se na ročním hostování.

Nikdy jste neskrýval, že vašimi vzory jsou brodší bratři Marešové, dokonce s Michalem jste jmenovci, splnil se vám sen hrát s nimi v jednom týmu?
Tak určitě. Roman s Michalem jsou v pohodě a hodně mi pomáhají. Když se mi něco nepovede, hned mi vysvětlí, jak to mám příště dělat jinak. Jejich zkušenost je pro mě obrovským přínosem.

S kým si v týmu ještě nejvíc rozumíte?
Všichni kluci jsou v pohodě. V tom je obrovský rozdíl proti Brnu. Tady si nikdo na nic nehraje. Věkově nejblíže mám k Matěji Slováčkovi, se kterým se znám z reprezentace, dále se kamarádím s Jakubem Žďárským.

Nakoukl jste do Ligy mistrů, jaké z ní máte pocity?
Tak, zahrál jsem si v Polsku a ve Španělsku jsem se na palubovku nedostal. Každopádně pro mě velice zajímavé zkušenosti a zážitkem určitě byl jak náš zápas s Barcelonou, tak i návštěva fotbalového utkání na Nou Campu Barcelona – Zaragoza, kde bylo pětašedesát tisíc diváků.

Jaké máte cíle s Era-packem?
Určitě získat mistrovský titul. Nevím, jak to bude za rok, ale chtěl bych v Era–packu pokračovat, tak uvidíme, jak to dopadne.

Je o vás známo, že jste začínal jako fotbalista, hrajete ještě někde?
Jo, už jenom pro radost. Hraju na Chrudimsku I. B třídu za Bítovany a moc mě to tam baví.