FUTSALOVÁ DIVIZE E
KALÁBEK BRNO B – H. BROD 5:4

Pramen odjel poprvé k venkovnímu zápasu v plné sestavě. Hráči byli odhodláni získat po domácí výhře další tři body.

Po několika gólových příležitostech Kalábku se dopředu začal tlačit i Pramen a vyústěním tlaku byla vedoucí branka. Jenže z toho se brodští futsalisté neradovali dlouho a začínalo se znovu od začátku. Postupem času brodští futsalisté nabrali na obrátkách a dostali se do dvougólového vedení.

Jenže to hráče Pramenu ukolébalo natolik, že vlastními chybami o vedení přišli. Nejprve si vstřelili vlastní gól po stříleném rohovém kopu. Na dalších dvou se podepsal po fatálních chybách poslední hráč, který se pokoušel o kličku, a účet obratu podtrhla penalta. Brněnský Kalábek tak neměl moc práce s překonáváním brodské obrany. Ze hry vstřelil pouze jeden pořádný gól, když zužitkoval akci dva na jednoho.

Nutno podotknout, že Kalábek odehrál celý druhý poločas bez dvou vyloučených hráčů. Součet vyloučených navýšil brodský Filip Valášek, který si vystřihl volejbalovou vložku, za kterou ho rozhodčí patřičně odměnil. „Vítězství jsme darovali soupeři sami, ve chvíli, kdy měli dva vyloučené hráče, jsme měli navýšit náskok a utkání v klidu dohrát. Domácí se nepoložili a vítězství si vybojovali poprávu. Naše sebevědomí bylo příliš vysoké,“ uvedl vedoucí týmu František Milichovský.

Góly: Dravec 2, Hakl, Kotouč, Machát – Kaplan 2, Dolejš, Valášek. Rozhodčí: Čamra, Kliner, ŽK: 2:2, ČK: 2:1 (Valášek). Poločas: 3:4. H. Brod: Koudelka – Semrád, Kubát, Kaplan, Šnobl, Martínek, Hejkal, Stojan, Valášek, Dolejší.