Prvoligové ženy Jiskry nezačaly podzim šťastně, po druhém kole se dokonce krčily až na poslední příčce tabulky.

Po vítězné šňůře tří zápasů za sebou však poskočily s osmi body až na sedmé místo tabulky. V neděli přijede do haly třetí oddíl tabulky Liberec v roli favorita, v loňské sezoně v obou zápasech vyhrál. Brodský kolektiv má však problémy se sestavou.

Pro zranění jsou do konce sezony vyřazeny Brožová s Kopicovou, delší přestávka snad pomohla k tomu, že se dají dohromady kanonýrka a dirigentka hry Burdová a Vrbková , opět pomohou juniorky Součková, Kubátová a Honzárková, zejména první dvě jmenované odvedly v posledním střetnutí s Pardubicemi slibný výkon.
Je známo, že Severočešky mají svůj systém založený na dvou hráčkách, které rozhodují zápasy, brodská děvčata musí uhlídat především ostrostřelkyni Pavlu Novotnou, která kraluje ve střelecké tabulce I. ligy, když nadělila soupeřům již 107(!) branek. Pečlivá defenziva a snaha o rychlé protiútoky mohou vést k případnému úspěchu, alespoň bod by Jiskra brala. Utkání žen začne ve 13 hodin.

Důležitá utkání čekaji i na prvoligová mládežnická družstva. Starší dorostenky, které obhajují mistrovský titul, mají v letošní sezoně těžkou pozici. Zúžil se kádr, nejlepší dorostenky zaskakují často v prvoligovém týmu dospělých. Zatím drží Jiskra sedmé místo, má však o zápas méně. Soupeřem bude od 15 hodin družstvo z brněnských Bohunic a Jiskra by měla vyhrát. Tabulku vede bez ztráty kytičky Zlín.

Mladší dorostenky nastoupí již v 11 hodin proti Liberci, jsou na tom tabulkově lépe a drží zatím třetí příčku. Na dosud neporažený Písek ztrácejí čtyři body. Házenkářský maratón uzavřou od 17 hodin druholigoví muži Jiskry, kteří přivítají předposlední Telnici a jsou favoritem, v tabulce jsou brodští házenkáři osmí.

(sal)