FUTSALOVÁ DIVIZE E
H. BROD – HELAS BRNO B 2:2
Utkání začalo velmi opatrně z obou stran, když Pramen i Helas vycházel ze zajištěné obrany. V prvních minutách se zastřeloval Kaplan s Hejkalem na domácí straně, Koudelkovi rukavice poprvé vyprášil bývalý ligový fotbalista David Cupák, který byl dirigentem hry hostů.

Potom spálil velkou šanci brodský Semrád a na druhé straně opět Cupák. V šesté minuté po signálu z rohu netrefil prázdnou branku Dolejší. Následně se pokutového kopu dožadoval brněnský Sekanina tak vehementně, že se šel předčasně sprchovat. To nakoplo domácí Pramen, když nejdříve Martínek svoji šanci neproměnil, ale vzápětí pro něj míč vybojoval Kaplan, a to se už nemýlil – 1:0.

Hned po rozehrání mohl Martínek přidat druhý gól, když dostal míč do brejku, ale brankář Helasu Zhoř ho vychytal.

Po této šanci se začal hrát futsal nahoru dolů, ale třikrát se neprosadil Šnobl a úspěšný nebyl ani Kaplan a na druhé straně se vyznamenal Koudelka proti šancím Dvořáka. Dvě minuty před koncem vyrobila obrana Pramenu hrubku, kterou potrestal Prokeš – 1:1. To, že šel do kabin s jednogólovým vedením, se zasloužil Dolejš. Ten z nulového úhlu prostřelil Zhoře – 2:1.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří začali hráče Pramenu napadat již na útočné polovině a tím se dostávali do tlaku a Koudelka měl plné ruce práce. Jednou ho dokonce zachránil Stojan, který vyhlavičkoval pokus hostí nad branku.

Brodští futsalisté v těchto chvílích zápasu míče pouze odkopávali, ale dostávali do nebezpečných brejků. Ovšem Šnobl, Dolejší a ani Kaplan neuspěli. Ve 31. minutě přišel trest. Nejzkušenější hráč na place Cupák prošel středem hřiště a střelou k tyči nedal Koudelkovi šanci – 2:2.

V závěru utkání si ještě oba týmy vytvořily několik šancí, ale utkání nakonec skončilo remízou a bod je ziskem pro domácí Pramen. „Dnes musím všechny hráče pochválit za bojovnost a pracovitost. Jednou jsme nechali větší prostor Cupákovi a ten nás hned potrestal. Při troše štěstí jsme mohli favorita i porazit,“ řekl po zápase vedoucí mužstva František Milichovský.

Góly: Martínek, Dolejší – Prokeš, Cupák. Rozhodčí: Holub, Čamra, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (Sekanina). Poločas: 2:1. H. Brod: Koudelka – Stojan, Šnobl, Kubát, Dolejší, Martínek, Kaplan, Semrád, Hejkal.