Svěřenci trenéra Jána Zapalače se navíc také v srpnu zúčastní Evropského turnaje. Navíc po loňském třetím místě v domácí Extralize byla pětice hráčů nominována do širšího výběru české reprezentace. „Určitě tam zůstane Jaroslav Müller, který patří k top nadhazovačům u nás a zbytek má také šanci se udržet,“ uznal trenér Hrochů.

Silvestr je už sice minulostí, ale nedá mi, abych se nezeptal, jak jste ho strávil vy?
(smích) Klasicky, v kruhu přátel. S klukama jsme měli tradiční rozloučení již před Vánoci, a osobně jsem ho trávil s nejbližšími.

Dal jste si nějaká předsevzetí, ať už osobní nebo sportovní?
Tohle nevedu. Jedině snad, abychom se měli líp v tomto roce a i výsledky byly výborné.

Příprava na nadcházející sezonu už běží, jak probíhá?
Příprava nám vlastně už běží od 1. listopadu. Ta byla kondiční. Teď jsme od 2. ledna začali už tu speciální, která se zaměřuje na softballové dovednosti v hale.

A jak často trénujete?
Máme tréninky dvakrát v týdnu – v pondělí a v pátek.

Kdy přesně startuje extraliga?
Měla by začínat druhý víkend v dubnu.

Takže vám zbývají tři měsíce do startu… Budou i nějaké turnaje?
Ne. Přípravu máme jen samostatně. Nebudeme se účastnit turnajů. Vlastně čeká nás jen jeden, a to Perníková chaloupka v Pardubicích. Je zatím přihlášených pět družstev z české extraligy a jeden celek z Dánska.

Žádná jiná přípravná utkání neplánujete?
Tento rok žádné mít nebudeme. Chceme se především soustředit na přípravu na vlastním hřišti.

A jaké jsou cíle? Navázat na úspěšnou loňskou sezonu?
To stoprocentně. I když nevíme, jak to bude s týmem. Nevíme, jestli budou pokračovat hráči, kteří tu byli na hostování, nebo někoho přivedeme dalšího. Nějaké kontakty na hráče máme. Uvidíme, jestli nás někdo posílí, nebo naopak odejde. Byl bych samozřejmě rád, kdyby nikdo neodešel.

Takže zatím nemáte úplně jasno o kádru pro novou sezonu?
Bude záležet, jak se hráči poperou o místo v sestavě, protože jsme kapku kolektiv omladili. Přišli naši odchovanci, u kterých bude záležet, jak se zapojí a jak jejich výkonnost půjde nahoru.

Dá se tedy říct, že je tento rok v uvozovkách přelomový?
To ani ne. Zatím stále nevím, co nás čeká a jaký bude posun hráčů. Je pravda, že nám skončil nadhazovač Siwek a Parkán omezí softballovou činnost. To jsou dvě věci, které nám dělají trochu větší starosti. Máme jen dva nadhazovače, a to musíme vyřešit.

Budete brát z vlastních zdrojů, nebo přivedete někoho zvenku?
Co se týče nadhazovačů, tak určitě budeme brát z vlastních zdrojů. Na hostování přijdou maximálně hráči do pole. Letos nás navíc čeká jedna důležitá věc. Budeme hrát Evropský pohár, který bude v srpnu. Takže na ten se chceme připravit, abychom tam dokázali uspět a udělat co nejlepší výsledek.

A jaké cíle máte do Evropského poháru?
Chceme tam uspět. Hráče na to máme.

Pětice vašich svěřenců byla nominována do širšího kádru reprezentace. Nenarušuje vám to přípravu?
Kdepak. Oni trénují přibližně jednou v měsíci a navíc je to o víkendu, takže je to něco navíc.

Kromě Jaroslava Müllera, který patří k top nadhazovačům u nás, myslíte, že se všichni dostanou do toho užšího reprezentačního výběru?
Já předpokládám, že se do užšího výběru dostanou všichni. (smích) Někteří hráči ukončili reprezentační kariéru, takže ta možnost je opravdu velká.