FUTASALOVÁ DIVIZE E
H. BROD – VLCI BRNO 6:5
Zápas začal velkým náporem brněnských hráčů, kteří nechtěli nechat nic náhodě a utkání rozhodnout v prvním poločase. Jen díky domácímu brankáři Koudelkovi se hostům v prvních deseti minutách podařilo vstřelit pouze jeden gól. Potom už začali vystrkovat růžky i hráči Pramenu.

Nejprve Semrád hledal dlouhým centrem útočníka Bláhu před soupeřovou brankou, jenže brodský útočník jen o milimetry míč netrefil, ale brněnský gólman měl zakrytý výhled a míč mu propadl za jeho záda.

Tento šťastný gól brodskému Pramenu pomohl a měl za následek otočení vývoje zápasu. Domácí začali být odvážnější, pohyblivější a hlavně produktivnější, i když pořád mysleli na zabezpečenou obranu. Z rychlých protiútoků se prosadil Jindřich Martínek s Bláhou – 3:1. Jen škoda, že se jim v této fázi zápasu nepodařilo využít ještě další gólové příležitosti.

Brněnským hráčům se ale nakumulovalo pět faulů. K trestnému kopu se postavil Jindřich Martínek a zvyšoval už na 4:1. Do poločasu se ještě po pěkné střele podařilo hostům snížit.

Po přestávce se očekával velký tlak Brna o zvrat v utkání. To se taky potvrdilo a záhy brodští hráči vedli pouze o gól, ale naštěstí ne dlouho.
Jejich koncentrovaná hra plnila svůj účel. To z rohového kopu našel Böhm hlavu Bláhy a ten v zápase mířil podruhé do černého 5:3. Po této brance si hosté vzali time out a rozhodli se pro hru bez brankáře.

Pro hráče Pramenu začaly těžké chvíle, museli se bráni velkému tlaku a brněnským hráčům se podařilo snížit na 5:4. Vzápětí ale trestal chybnou rozehrávku Valášek a hosté už jenom korigovali na konečných 6:5.

„Jsem rád, že kluci zabojovali a hned se to projevilo na výsledku. Škoda těch zápasů, kterých jsme se jen zúčastnili, protože body z nich nám budou chybět v boji o záchranu,“ má jasno brodský trenér Martin Jaroš.

Góly: J. Martínek 2, Bláha 2, Valášek, Semrád – Lange 3, Starý, Svoboda. Rozhodčí: Holub, Čamra. ŽK: 0:4. Poločas: 4:2. H. Brod: Koudelka – Stojan, M. Martínek, Kubát, J. Martínek, Böhm, Semrád, Bláha, Valášek, Dolejší.