Hesovští futsalisté si chuť spravili až v dohrávaném dvanáctém kole, kdy porazili svého okresního soka S.U.D. Světlou nad Sázavou 8:2.

FUTSALOVÁ DIVIZE D
HESOV – G12 CHRUDIM 2:8
V prvních osmi minutách se soupeři pouze oťukávali. Za zmínku stojí pouze akce chrudimského Kopeckého, která k nelibosti Hesova skončila úvodním gólem. Na tento vývoj utkání dovedli hesovští futsalisté ještě zareagovat, když v poslední minutě prvního poločasu zahrál Krčál trestný kop na Strašila a tomu se podařilo vyrovnat na 1:1.

Druhý poločas nezastihl Hesov zrovna v optimální formě, co se týče proměňování gólových příležitostí. Toho Chrudim využila a zároveň i vyučila soupeře z produktivity. Po brance Trňáka sice stačil ještě Dolejší vyrovnat na 2:2, ale to bylo ze strany Hesova vše. Svůj hattrick zkompletoval chrudimský Kopecký a mohl se radovat z výhry 8:2.

Góly: Strašil, Dlejší – Kopecký 3, Chvojka 2, Hýl, Pudil, Trsňák. Rozhodčí: Dostál, Částka, ŽK: 1:0, ČK: 1:0 (Musil). Poločas: 1:1. Hesov: Klement – Dolejší, Holas, Krčál, Matějka, Musil, Pražák, Takás, Strašil.

HESOV – ERA-PACK B 5:10
Hned v první minutě zápasu se do střeleckých listin zapsal hráč Era-packu Korbel, ale na jeho rychlý gól dokázal hned v zápětí odpovědět Strašil. V desáté minutě prvního poločasu se dokonce Hesov ujal vedení, když Vymetala překonal Holas. Jenže to do přestávky ze strany hráčů Pribiny bylo vše. Jejich ztrátu koncentrace zapříčinila chyba rozhodčích, kteří přehlédli ruku chrudimského mladíka a Dobrovolný srovnal na 2:2 a Chrudim do poločasového hvizdu přidala ještě čtyři góly.
Po příchodu z kabin se hned prosadil Kříž, který zvyšoval na 7:2 pro rezervu Era-packu. Vzápětí třetím zásahem Hesova kontroloval krásnou střelou do šibenice Krčál. Chrudimští utekli až na 10:3 a Strašil stačil do konce utkání dvěma góly korigovat výsledek a uzavřel svůj hattrick v zápase.
Góly: Strašil 3, Krčál, Holas – Dobrovolný 3, Nevečeřal 2, Machala 2, Popelka, Korbel, Vymazal. Rozhodčí: Dostál, Částka, ŽK: 0:1. Poločas: 2:6. Hesov: Klement – Dolejší, Holas, Krčál, Matějka, Pražák, Takás, Strašil.

HESOV – SVĚTLÁ N. S. 8:2
Až ve dohrávaném dvanáctém kole si hesovští hráči zpravili chuť, když dokázali porazit okresního rivala ze Světlé. Toto utkání bylo i díky hattricku Pražáka rozhodnuto už do poločasu, když si Hesov vytvořil náskok 5:1. To se k Pražákovi přidal ještě střelec Krčál a Matějka. Za Světlou se prosadil Mišovic po nahrávce střelce Křikavy a prvně jmenovaný upravoval na 3:1 a Karel na poločasových 5:2.
Do druhého poločasu vstoupil lépe Hesov, ale šance Dolejše i Pražáka zůstaly nevyužity a světelský brankář Janota se vyznamenal i při šanci Matějky. Na druhé straně se vyznamenal i Klement, proti pokusu Křikavy.
Gólmani i nadále dokazovali, jak ovládají svoje řemeslo, zejména Janota čaroval při pokusech Holase. Po těchto spálených šancích se prosadil Strašil a upravil na 6:2. Poslední slovo si vzal spalovač šancí Holas, který dvěma zásahy upravil na konečných 8:2, a koupil si tak od spoluhráčů odpustky.
Góly: Pražák 3, HolaS 2, Strašil, Matějka, M. Krčál – Mišovic, Karel. Rozhodčí: Kza, Dostál, ŽK: 1:0. Poločas: 5:2. Hesov: Klement – Dolejší, Holas, M. Krčál, Matějka, Pražák, Takás, Strašil. Světlá n. S.: Janota – Křikava, Mišovic, Rezek, Karel, Čáslavský, Aubrecht.