TÁBOR – CHOTĚBOŘ 3:4

Jihočeši začali zápas velice aktivně a ve druhém poločase dokonce vedli 3:0, ale ani toto vedení jim nestačilo. V posledních patnácti minutách domácí tým doslova zkolaboval, čehož chotěbořská Boca využila a dokázala vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch.

Zápas ale nebyl valné úrovně, hrál se oboustranně futsal plný nepřesností a diváci se dočkali prvního gólu až v poslední minutě prvního poločasu. Po přihrávce Horky překonal chotěbořského gólmana Voneš a Grafiko Tábor tak odcházelo spokojenější do kabin.

Když pak krátce po přestávce zvyšoval Veselý a v 25. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Horka, zdálo se, že má táborský tým duel pod kontrolou. Jenže futsalisté Chotěboře zápas nezabalili a za necelou minutu snížil Novotný a vrátil své spoluhráče do zápasu. Od této chvíle převzali hosté iniciativu na své kopačky. Krátce po inkasované brance domácí popáté faulovali, a to v tu chvíli zbývalo do konce ještě dvanáct minut.Faul s číslem šest nenechal na sebe dlouho čekat a ve 32. minutě proměnil penaltu z místa přestupku Odvářka. Za další minutu fauloval Voneš dokonce v brankovišti a následovala klasická penalta, ze které se nemýlil Somerauer a vyrovnal na 3:3.

Za vyrovnaného stavu se mohli dostat ke slovu znovu také domácí. Pět faulů totiž nasbírali i chotěbořští hráči, ale Čech z dlouhé penalty vůbec netrefil branku a Voneš neuspěl ani ze zkrácené verze pokutového trestného kopu. A tak se penaltový festival dvě minuty před koncem přestěhoval před táborského gólmana Vobinušku. Chotěbořský Krátký namířil svoji střelu do tyče, ale osamocený Novotnýuklidil míč za bezmocného domácího gólmana a dokonal tak velký a málo vídaný obrat ve skóre. Nic už na výsledku nezměnil ani táborský pokus o hru bez brankáře, a Boca si tak odvezla všechny tři body.

Góly: Voneš, Veselý, Horka – Doležal, Odvářka, Somerauer (PK), Novotný. Rozhodčí: Blažej, Vaněk. Poločas: 1:0. Chotěboř: Benc – Hromádka, Somerauer, Doležal, Čapek, Krátký, Odvářka, P. Novotný, T. Novotný, Vítek.