Nejprve půl hodiny mrzli venku, než jim byla sportovní hala otevřená a další šok přišel při rozcvičení, když zjistili, že na palubovce je klasická plovoucí podlaha. Přesto je to nerozhodilo a odpověděli tím nejlépe možným způsobem, vítězstvím.

I. FLORBALOVÁ LIGA
NÁCHOD – H. BROD 3:8
Utkání začalo v poklidném tempu a na brodských hráčích byla vidět lehkost a soustředěnost. „Šlo nám o play-off a kluci to od začátku vzali zodpovědně,“ pochvaloval si kouč Draků Tomáš Sýkora.

Již ve druhé minutě se otvíralo skóre zápasu. To Suchý našel před brankou krásnou přihrávku Čapka a ten poslal brodské Draky do vedení. Následně se vyznamenal gólman Přibyl, který zneškodnil dvě vyložené šance domácích. Hosté i nadále byli aktivnější a podnikali nebezpečné výpady a při jednom z nich si vyměnil míček Míka s Virglem a ten z půlky překvapil náchodského strážce svatyně, a tak zvýšil na 0:2. O sedm minut později si Virgl akci zopakoval a bylo to už rozdílem tří branek.

Do konce první třetiny se dočkal i Náchod za přispění Rezka a Přibyla, kteří si dali vlastní branku. Po příchodu z kabin se na hře nic nezměnilo. Florbalisté z Vysočiny měli stále hru pod kontrolou a dokázali zvýšit i svůj náskok. Běžela 27. minuta, když se z proměněné přesilovky radoval Čapek.

Na hráčích Náchoda bylo vidět, že nemají svůj den. Jejich střelecké pokusy často končily mimo Přibylovu branku a ty, co se vešly mezi tři tyče, brodský gólman v pohodě pochytal. Bylo šest minut před koncem druhé třetiny, když se míčku zmocnil Coufal a zvyšoval už na 1:5. Jiskřičku naděje se pokusili vykřesat snížením, ale rychlou odpověď našel Krajcigr a bylo to po dvou dvacetiminutovkách 2:6.

Do třetího dějství dal do sestavy trenér Sýkora všechny juniory. „Ti si vedli výborně. Mladý Kamp si opět zahrál vedle zkušeného Virgla a tato spolupráce klapala,“ pochvaloval si brodský lodivod.

Při vyloučení Zelenky sice Náchod snížil, ale další junior Bína vstřelil sedmou branku Draků, která byla jak přes kopírák té Virglovy branky z poloviny hřiště. Poslední slovo si vzal Čapek, který dokončil svůj hattrick a upravil na konečných 3:8.

Branky H. Brodu: Čapek 3, Virgl 2, Krajcigr, Bína, Coufal. Střely: 22:26. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 120. Třetiny: 1:3, 1:3, 1:2. H. Brod: Přibyl – Virgl, Míka, Zelenka, Beránek, Coufal, Rezek, Roztočil, Čapek, Krajcigr, Suchý, Jonák, Bína, Kamp, Lupač.