Soupeřem desátého Sokol Eruptig Erupting Dragons byl čtvrtý oddíl prvoligové tabulky z pražských Vinohrad.

I. FLORBALOVÁ LIGA
H.BROD – VINOHRADY 7:9

Brodští draci byli loni v lize čtvrtí a vyřazeni až v play off 2:3 na zápasy s Litvínovem. Letos se jim nedaří, zatím marně o pouhou účast ve vyřazovací soutěži bojují .Kde hledat příčinu? „Hráči většinou studují a vhledem ke školským povinnostem se značně snížil hráčský kádr a tak jsme museli zařadit do prvoligového kolektivu hned šest juniorů – Krajcigra, Zelenku, Lupače, Kampa, Víška a Jonáka, což se na výkonnosti muselo projevit,“ vysvětlil vedoucí mužstva Václav Sýkora.

Hned ve 2.minutě se po přesném pasu Virgla dostal do gólové šance Coufal, v koncovce však neuspěl a tak se o chvíli později radovali hosté po střele Houry. Polovlastní gól na začátku sedmé minuty zmrazil domáci Draky natolik, že než se vzpamatovali, prohrávali 0:4. Brodští trenéři od začátku boje posílali na palubovku jen dvě útočné formace, až v závěru třetiny se konečně sřelecky prosadil i domácí Coufal o chvíli později chytil pražský gólman reflexivně bombu Čapka.

Do prostřední části vtrhli florbalisté z Vysočiny jako velká voda, gól na hokejkách měli Čap¨k s Krajcigrem, k alarmu zavelel až ve 25. minutě dravý Coufal, když snížil na 2:4, v zápětí mohl skórovat Čapek. Pražané nápor ustáli a v polovině střetnutí schladil elán domácích pátým gólem Chroust, tentýž hráč až v samém závěru třetiny zvýšil až na 2:6. Snaha Draků se zápasem něco udělat byla na začátku poslední části hry evidentní a dočkali se i sladké, Mikšovský gólem na 4:7. V samém závěru zápasu sice došlo ještě k oboustranné přestřelce, chlapci z Vinohrad však konečný stav s dvoubrankovým náskokem uhájili a postup Draků do play off posunuli už jenom do hranic teorie.

„Nemohu hráčům mnoho vytýkat, žel zaspali úvodní třetinu, inkasovali čtyři laciné góly a tuto ztrátu již nedokázali dohnat, i když to bylo potom až do konce zápasu zcela vyrovnané střetnutí,“ glosoval Tomáš Sýkora.

Branky: Coufal 3, Liška 2, Suchý, Krajciger – Chroust 3, Stavjaňa, Záň, Piňo, Mikšovský, Houra, Votruba. Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 80. Třetiny: 1:4, 1:2, 5:3. H. Brod: Tvrdý – Rezek, Lupač, Virgl, Kamp, Míka – Krajcigr, Beránek, Coufal – Čapek, Liška, Suchý – Bína, Jonák.