Ze severu Čech si odvezla porážku 9:5, přestože už vedla o tři branky a klesla v druholigové tabulce na šesté místo, protože ji přeskočily Litoměřice.

II. FUTSALOVÁ LIGA
LIBEREC – CHOTĚBOŘ 9:5

Chotěbořský celek začal na severu Čech velmi dobře. Už v desáté minutě vedl o tři branky.

Pak ale hosté nepokryli domácí útok a zbytečně inkasovali – 1:3. Pak sice ještě chotěbořští hráči zvýšili na 1:4, ale domácím se podařilo do přestávky snížit na rozdíl jedné branky.

„Praktikovali hru na pivota,“ prozradil taktiku Liberce trenér Martin Jakeš. Ten pak rozdával balony ze strany nabíhajícím spoluhráčům. A to dělalo Boce problém.

„Z těchto situací jsme v zápase inkasovali hned šest branek,“ dodal smutně chotěbořský kouč. Chvíli po změně stran Liberec vyrovnal. Ve 13. minutě druhého poločasu sice zvýšila Chotěboř na 5:4, ale dvacet vteřin nato bylo opět vyrovnáno.

„Tady se zřejmě lámal chleba,“ uznal Jakeš. Liberec totiž pak už Bocu v poli prakticky do ničeho nepustil. Hosté z Vysočiny navíc ještě neproměnili penaltu. Domácí naopak v dalším průběhu přidali čtyři góly a bylo rozhodnuto. Chotěboř tak odjela domů s prázdnou.

„Rozhodly především individuální chyby. Tři nebo čtyři branky vůbec nemusely do naší sítě padnout,“ pokrčil zklamaně rameny šéf lavičky Bocy, který měl v Liberci k dispozici ne úplně ideální sestavu.

„Ovšem chceme s blížícím se koncem sezony dávat příležitost i dalším hráčům, kteří se doposud tolik na hřiště nedostali. Takže do hry naskočil třeba Pavel Klimeš a navíc Dušan Čapek si odbyl svou premiéru v obraně, kde ovšem za hrál skutečně dobře,“ dodal Jakeš.
Góly Chotěboře: Doležal, 2 D. Čapek, Sommerauer, M. Čapek. Chotěboř: Hromádka, D. Čapek, M. Čapek, Sommerauer – Doležal, P. Novotný, P. Klimeš, T. Novotný.