Když se v Havlíčkově Brodě hrála první volejbalová liga, tak Pavel Dostál už trénoval juniory a do ligových zápasů už téměř nezasahoval. „Trénování juniorů mi zabíralo převážnou část času v týdnu, navíc jsem pomáhal u mužů, jako asistent trenéra. Ale na tu dobu vzpomínám velice rád, i když jsme prohrávali většinu zápasů, tak na nás chodilo hodně lidí,“ vzpomíná Dostál a dodává: „Navíc jsme měli štěstí, že jsme hráli proti týmům, které v současnosti hrají extraligu, jako jsou Havířov nebo Odolena Voda, což se nám už nikdy nemusí povést.“
Trenér Pavel Dostál byl taky úspěšný s týmem juniorů ročníku 1989/90, se kterým se během dvou let málem dostal z krajského přeboru až do extraligy.

„Zpočátku to vypadalo, že ani žádné družstvo tohoto ročníku nevznikne, ale nakonec z toho byl velmi slušný výsledek v podobě postupu ze základní skup.ny první ligy do bojů o extraligu a tři hráči tohoto ročníku (Žikeš, Pleskač, Lacina) se dostali do mužů,“ konstatuje úspěšný trenér. Nyní je Pavel Dostál trenérem jak u mužů brodské Jiskry v krajském přeboru, tak i u juniorů.

A jaké má s těmito celky cíle? „U mužů je to velice jednoduché, nemáme totiž žádný výkonnostní cíl. Hlavní prioritou je dlouhodobější stabilizace kádru. U juniorů také žádné cíle nebyly, osobně jsem si přál, aby se oproti minulé sezoně zlepšili,“ vyjádřil přání Dostál. Ten taky prozradil svůj trenérský plán do budoucna.

„Rád bych se podíval na výzvědy do zahraničí. Zatím to vypadá, že pojedeme s kolegou Petrem Vašíčkem na pár dní do Berlína za Martinem Kryštofem a možná i do Itálie za Michalem Hrazdírou,“ prozradil Pavel Dostál.

(mpo, ves)