Po vítězství v Náchodě se poslední dva zápasy Drakům nepovedly,když doma podlehli pražským Vinohradům 7:9 a v posledním zápase nestačili na Hippos Žďár nad Sázavou, kde dokonce inkasovali neoblíbenou desítku.

„Zápas s Vinohrady jsme nezvládli v prvních deseti minutách, kdy jsme čtyřikrát inkasovali, potom jsme až do konce utkání hráli pohledný florbal, ale náskok soupeře už byl takový, že jsme ho nedokázali stáhnout,“ vrátil se k poslednímu zápasu doma trenér Tomáš Sýkora.

To zápas u žďárských Hippos mu nadělal větší vrásky na čele. K soupeři odjížděli s jasným cílem zápas vyhrát. „Byl jsem se na zápase Žďáru podívat proti Plzni a jsem přesvědčen, že na ně máme,“ řekl před zápasem ve Žďáře brodský trenér. Ale skutečnost byla jiná, než si šéf brodské střídačky představoval. Hned v úvodu brodští Draci prohrávali 2:0, na což ještě dokázali brodští florbalisté odpovědět vyrovnáním, ale zlomový moment přišel v závěru první třetiny, kdy inkasovali třetí branku.

„Řekli jsme si, že třetinu dohrajeme 2:2, ale dvacet sekund před koncem jsme po školácké chybě v obraně inkasovali, a to hráče psychicky zlomilo,“ vrátil se ke zlomovému momentu Sýkora. Prohry u konkurenta z Vysočiny mohou Draci litovat, protože Litvínov doma prohrál s Paskovem a mohli se na něj dotáhnout bodově.

Tuto možnost mají svěřenci trenéra Sýkory napravit tuto neděli, kdy právě hostí soupeře z Litvínova na čele s výborným hráčem Danielem Huličem, na kterého nemají brodští hráči dobré vzpomínky z loňského play off, kdy tento hráč se výrazně podílel na vyřazení Draků. Ti se nyní nachází v nelehké situaci. Pokud se jim nepodaří postoupit do play off, budou hrát baráž o udržení v soutěži se čtyřmi účastníky, kdy sestupovat budou tři týmy.

„Podle mě je to krutý systém, prospělo by, kdyby tuto baráž hrály i první týmy z druhé ligy,“ nesouhlasí se stávajícím systémem Sýkora.
Ten také doufá, že se jeho svěřencům tato baráž týkat nebude. „Ztrácíme na Litvínov tři body, hrajeme s ním doma a potom jedeme do Paskova a Kladna. V Paskově se nám loni podařilo vyhrát, tak věřím, že se nám to může podařit i tentokrát a bez šancí nejsme ani na Kladně, kde dokázal vyhrát poslední Náchod,“ burcuje už nyní brodský trenér. Před zápasem s Litvínovem připravil Sýkora i mimořádný program pro hráče. „V neděli vložíme předzápasový trénink spojený se společným obědem a potom se odebereme do haly,“ prozradil svůj plán pětačtyřicetiletý trenér. Ten už má vymyšlený i motivační prostředek pro své hráče k postupu do play off. „Nechám se ostříhat dohola,“ dodal s úsměvem.