V české reprezentační výpravě byli zastoupeni i tři Broďáci, kteří ostudu rozhodně neudělali a Petr Novák do 74 kg si vybojoval nominaci na březnové mistrovství Evropy do srbského Bělehradu.

Do 60 kg nastoupil Michal Novák, který v prvním kole porazil reprezentanta z USA Davisa Jeremiaha. Do druhého kola Michal nastoupil proti Saglanu Mustafovi z Turecka. Prohrál těsně na body a Turek, který tuto váhovou kategorii vyhrál, tak Michala alespoň vytáhl do repasáže.

To už měl Michal nateklý loket a pozdějším vyšetřením se ukázalo, že má nadvakrát naštíplou kost. Ve třetím utkání Michal prohrál s Dánem Ekstromem Andersenem a celkově obsadil 8. místo, ale horší je, že kvůli zranění určitě nestihne březnové mistrovství Evropy a možná ani olympijské kvalifikace. Jeho bratr Petr ve váze do 74 kg si v prvním kole poradil s Němcem Hartmanem, ve druhém kole s Turkem Kose Osmanem a ve třetím celkem smolně prohrál s Ayrokrahem Zeidem z Tunisu a celkově obsadil 7.místo.

V kategorii do 66 kg Ondřej Ulip hned v prvním kole nestačil na Turka Yuksela Atakana a byl vyřazen. „Mrzí mě zranění Michala Nováka, který tak přijde o březnovou Evropu,“ smutnil trenér Zdeněk Švec.