Ženy havlíčkobrodské Jiskry si odbyly jarní premiéru ve Zlíně, kde se domácím podařila odveta za podzimní prohru v brodské sportovní hale 24:26.

I. LIGA ŽEN
ZLÍN – H. BROD 31:26

Vše se prakticky rozhodlo již v první čtvrthodince. Házenkářky z Vysočiny začaly hodně nervózně, dopustily se několika zbytečných technických chyb, což děvčata z města bot nekompromisně z rychlých protiútoků trestala a utekla až na 8:2.
Potom Jiskra přece jenom zpřesnila hru, dotáhla skóre až na rozdíl dvou branek, v závěru poločasu však Jihomoravanky zlepšily střelbu a do kabin odcházeĺy se čtyřbrankovým náskokem.
Po změně stran již Jiskra držela se soupeřem krok a vzdor zlepšené hře nedokázala brodská děvčata smazat manko z prvního poločasu. V prvoligové tabulce Jiskra s 8 body je na osmém místě.
Sestava a branky: Zimová, Křenková – Lorencová 2, Honzárková 2, Burdová 7, Vrbková 5, Špásová 1, Továrková 1, Herzánová 2, E. Brožová 7, V. Pelikánová, Pechová, M.Dubnová, Kubátová. Poločas: 19:13.

I. LIGA ST. DOROSTENEK
ZLÍN – H. BROD 31:27

Proti lídru soutěže odvedla brodská děvčata solidní výkon, rozhodlo se až v samém závěru, Jiskra je v tabulce pátá.
Sestava a branky: Jarošová – Satrapová 3, Lorencová 6, V. Pelikánová 2, Honzárková 2, Hornová, Nepovímová, Kutlvašrová 9, K. Brožová 3, Culková, Kotanová, V. Dubnová , Kokešová. Poločas: 14:12.

I. LIGA ML. DOROSTENEK
ÚSTÍ N.L. – H. BROD 19:21

Výhrou si udržela Jiskra třetí místo, suverénní vedoucí Písek nepoznal dosud hořkost porážky a vede tabulku bez ztráty bodu.
Sestava a branky: Likusová, K. Kubátová – Šrámková 2, P. Nováková 1, N. Burdová 2, Novotná 1, Kociánová 12, J. Brožová 4. K. Nováková, Plesová, Jindrová. Poločas: 12:13.
Po delší pauze se fanoušci házené mohou těšit na vypjaté boje. V sobotu se házenkářky brodské Jiskry představí na palubovce brodské sportovní haly a od 15 hodin budou soupeřem ženy Sokola Kunovice.
V předzápase od 13 hodin se střetnou mladší dorostenky se Sokolem Praha Vršovice, se stejným soupeřem od 17 hodin hrají starší dorostenky.