Havlíčkobrodská výprava odjela s pěti zápasníky a největšího úspěchů dosáhl v juniorské kategorii do 130 kilogramů Marcel Albini, který vybojoval zlatou medaili. „V prvním utkání vybodoval za minutu Bělorusa Kavalského bronzového ze světového šampionátu. Ve druhém utkání porazil 7:0 na body maďarského reprezentanta. Marcel Albini byl vyhlášen nejlepším a nejtechničtějším zápasníkem turnaje,“ řekl brodský kouč Zdeněk Švec.

Dalšími zástupci brodské Jiskry byli Matěj Zvolánek (5. místo), Jiří Kořán (18. místo), Michal Zelenka (13. místo) a Michal Daniel (5. místo). „Ti medaili nevybojovali, ale předvedli pěkné a bojové výkony a rozhodně ostudu neudělali. Jejich cílem bylo hlavně sbírat zkušenosti a zúčastnit se mezinárodního soustředění. Z důvodu zranění a nebo nemoci se tohoto krásného mezinárodního turnaje nemohl zúčastnit Jiří Čapek, Tadeáš Hakl a Artur Sarkisjan,“ dodal Zdeněk Švec.

Na tento turnaj hned navázalo velké týdenní mezinárodní soustředění mládeže v Polské Raciborzi. „Sešlo se zde na osmdesát mladých nadějných zápasníků z Raciborze, Havlíčkova Brodu, Krnova, Ostravy, Prahy, Čechovic, Hodonína a Nivnice. Trenéři tak navázali spolupráci na nedávné soustředění v Praze, které mělo velice pozitivní ohlasy, jak ze strany trenérů, tak ze strany dětí,“ řekl Švec.

Havlíčkobrodští hokejisté zvládli semifinálovou série s Valašským Meziříčím 3:1 a ve finále narazí na Moravské Budějovice.
Bruslaři využili mečbol a jsou ve finále