Brodský tým STEN marketing HB Ostrov přivítal v domácím prostředí Charvát Baník Havířov. Utkání přihlíželo skvělých 343 diváků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru.

EXTRALIGA STOLNÍHO TENISU ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF

H. BROD – HAVÍŘOV 4:1
Domácí tým je v této sérii jasným favoritem, což potvrdil hned v prvním zápase Bai He, když dokázal porazit Beneše 3:1 na sety. Na pozici nejsilnějšího hráče byl nominován překvapivě Kristian Kobes. „Byl to náš záměr. Bavili jsme se před utkáním, jak postavíme jednotlivé hráče, na jaké posty. Kristian navíc v posledním zápase doma proti Havířovu hrál velice dobře, tak nebylo třeba něco měnit," řekl nejzkušenější hráč brodského týmu Petr Korbel.

Právě Kobes získal druhý bod pro svůj tým po výhře 3:1 nad Karabcem. Vítězství se domácímu hráči nerodilo vůbec lehce, když získal své vítězné sety až v koncovkách. Potom na řadu přišel zápas Petra Korbela a jeho soupeřem byl Jakub Crha. Ten vyhrál i první set v poměru 11:9, ale v dalších třech setech už dominoval u stolu brodský hráč, a dostal tak svůj tým do jasného vedení 3:0.

Do čtvrtého zápasu vyzval Kobes hostující jedničku Beneše, který získal jediný bod pro Havířov celkem jasnou výhrou 3:0. Málo vídaný moment se naskytl divákům ve druhém setu za stavu 11:10 pro Kobese a rozhodčí mu uznali i dvanáctý bod, kdy míček škrtl o hranu stolu.

Kobesovo fair-play

Kristian Kobes nakonec revidoval rozhodnutí rozhodčích přiznáním bodu Benešovi, a ukázal tak projev fair-play. „Nebyl jsem si tím míčkem jistý, ale přiznal jsem ho. Možná i díky tomuto momentu jsem zápas prohrál," zmínil se po zápase Kobes. V průběhu tohoto zápasu zavítal do VIP prostoru i brodský starosta Jan Tecl, který si prostředí velice pochvaloval. „Atmosféra byla vynikající a jsem rád, že stolní tenis v Havlíčkově Brodě je tak populární, protože je se na co koukat, a to je důležité. Havlíčkův Brod hraje skvěle a stolní tenis dělá našemu městu v republice velice dobré jméno," řekl spokojeně Jan Tecl.

Rozhodnutí padlo v pátém zápase, kdy Bai He porazil Crhu 3:1, a získal tak vítězný bod, a domácí tým se tak ujal vedení v sérii 1:0. „Ideální vstup do play-off, jen škoda, že to nebylo s nulou, ale jinak dobrý. Myslím si, že všichni kluci hráli dobře," řekl manažer týmu Miroslav Jinek.