Nad přípravným zápasem vzali záštitu starosta města Zdeněk Tůma, krajský radní Petr Krčál a europoslanec Tomáš Zdechovský. Akce, kterou zajišťuje BK JIP Pardubice ve spolupráci s městem Ledeč nad Sázavou, nabídne kromě špičkové hry i charitativní podtext. Výtěžek poputuje na charitativní účely ledečské společnosti Háta, o.p.s., která je vedle Centra denních služeb Barborka i zakladatelkou Potravinové banky Vysočina.

„Rádi bychom touto cestou poděkovali všem sponzorům, dárcům a hlavně BK JIP Pardubice a městu Ledeč," říká ředitelka společnosti Háta Iveta Vrbová.

V rámci akce nejde jen o přípravné páteční měření, které začíná v 16 hodin. Už v úterý se uskutečnila první basketbalová „ochutnávka". Dva hráči BK JIP Pardubice – Josef Příhonský a Joseph Wall, ukázali své dovednosti pro žáky ledečských základních a středních škol. Studenti mohli kromě shlédnutí jejich dovedností na hřišti obohatit i svoji angličtinu v následné besedě s rodilým Američanem, který působí v Evropě již několik sezon. Následně se oba „dlouháni" přesunuli do Centra denních služeb Barborka, kde je vřele přivítali zaměstnanci a klienti tohoto zařízení, které poskytuje sociální služby pro zdravotně a mentálně postižené z Ledče nad Sázavou a širokého okolí.

Pardubický dres opět oblékne i odchovanec havlíčkobrodské líhně David Škranc. Klub proto vypraví do Ledče autobus, který bude pro všechny příchozí zdarma. Odjezd je od sportovní haly na Ledečské ve 14 hodin.

Vstupné na charitativní zápas činí 30 korun.