Předpokládám, že uplynulá sezóna byla vydařená?

Ano, s odstupem několika týdnů musím konstatovat, že sezóna byla vydařená. Po odehrání všech utkání v základní části jsme obsadili ve smíšeném východočeském přeboru mladšího žactva U14 druhé místo, kdy jsme z celkového počtu 22 utkání prohráli pouze třikrát a to vždy na palubovce soupeře. A počtvrté pak smolně v semifinále Final four.

V něm jste s Českou Třebovou prohráli až v prodloužení, bylo hodně těžké skousnout porážku?

Kluci porážku nesli těžce. Ztratili vidinu hry o kovy nejcennější. Do kabin odcházeli zdrcení. Zklamání a frustrace byla vidět na více hráčích. Sklopené hlavy, ticho v šatně a zpytování svého vlastního svědomí u některých hráčů hovořilo za vše. V této chvíli bylo jednoznačně poznat, jakým způsobem každý z hráčů k basketu a k soutěži přistupuje, a kdo chodí na basket jako do kroužku a výsledek týmu mu je ukradený.

Bylo těžké kluky namotivovat do zápasu o třetí místo?

První čtvrtina bojů o bronzový kov nevypadala pro náš tým vůbec lichotivě, skóre 10:14 pro nás, prozatím nevypovídalo o hladkém průběhu zápasu. Pravděpodobně ještě působící rozčarování a zklamání z předchozího zápasu dělalo své. Na začátku druhé čtvrtiny si náš tým vzal time-out, a to pouze za účelem důrazného povzbuzení hráčů ze strany trenérů. Se slovy: „Do ….., chcete ten bronz, chcete tu medaili?“ a jednoznačného zařvání souhlasu mužstva se hráči posilnění na duchu vrátili na palubovku. Pak už následoval basket dle očekávání.

Co přispělo k úspěšné sezóně?

Těch věcí je více, ale rád bych zde zmínil, že se jedná o dobrou partu kluků, která táhne za jeden provaz a rádi se potkávají i mimo hřiště. Určitě se zlepšila tréninková morálka většiny hráčů a naše klíčové hráče nepostihlo v průběhu sezóny zásadní zranění.

Vypíchl byste nejdůležitější momenty vedoucí k úspěchu?

Po celou sezónu jsme podávali dobré nebo excelentní výkony, nevybavuji si, že bychom odehráli vyloženě špatný zápas, možná pro diváky nevzhledný, ale určitě ne špatný.

Máte v týmu nějaké výjimečné talenty, které jsou příslibem do budoucna?

Většina kluků je šikovných, jen je třeba, aby na sobě víc pracovali a to i v době mimo tréninky, ale zejména v době letních prázdnin.

Kdy začínáte s přípravou na nadcházející sezónu?

Nyní ještě sezónu dojíždíme. Snížili jsme tréninkové dávky ze 3-4 tréninků týdně na dva, a snažíme se věnovat jiným pohybovým aktivitám než je práce s basketbalovým míčem. Věřím, že borci letní přípravu nepodcení a budou trénovat na volně přístupných sportovištích i o prázdninách. Oficiální zahájení sezóny pro všechny stávající hráče havlíčkobrodského basketbalu je každoroční týdenní soustředění v Přibyslavi, kde nám v maximální míře město Přibyslav a vedení ZŠ v Přibyslavi vychází vstříc svými prostory, chutnou kuchyní, atletickým sportovištěm, basketbalovou halou a v neposlední řadě místním koupalištěm.