Běžci na trať dlouhou patnáct kilometrů vyběhnou v neděli v 10 hodin z náměstí T. G. Masaryka.

„Aktuálně máme přihlášených 74 závodníků, ale většina se hlásí až v neděli na místě," uvedla patronka závodu a světová rekordmanka v běhu na 800 metrů Jarmila Kratochvílová. Vloni běželo hlavní závod 164 sportovců. „Zajímavé je, že rok od roku roste počet účastníků starších 70 let. Účast v závodu si moc užívají, rádi sportují a navíc získají i 500 korun jako odměnu za jejich často inspirativní výkon," poznamenala Kratochvílová.

Letošní a v pořadí již dvaatřicáté pokračování populárního závodu poběží sportovci v šesti kategoriích. Trať je povede městem a dále přes Kobylí Hlavu, Chrtníč, Okrouhlík, Chlumek zpět do Golčova Jeníkova.

„Pět minut po desáté na stejném místě odstartuje doplňkový závod s názvem Běháme pro zdraví, který má délku 1 234 metrů a pravidelně se ho účastní až 650 dětí a dospělých," připomněl za pořadatele akce Jiří Trtík.

Tradiční závod přijede v neděli do Golčova Jeníkova zahájit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Častými hosty jsou také bývalí vynikající sportovci a reprezentanti. Za všechny uveďme například Danu Zátopkovu, českou atletku, olympijskou vítězku a manželka Emila Zátopka, či bývalého hokejového útočníka a rodáka z Havlíčkova Brodu Josefa Augustu.

(sva)