Zatímco Barbora Sýkorová potřebovala pouze jednu ránu na dobití, Karolína Trávníčková dokonce skolila všech pět terčů bez zaváhání. Bohužel svojí smůlu si v tomto závodě vybrala Alžběta Ficková, která musela na trestné kolo. Dívky nakonec obsadily 25. místo. „V individuálním rychlostním závodu nejmladší Bětka ve své kategorii obsadila 22. místo a v závodu s hromadným startem si spravila chuť po nevydařené štafetě vynulováním obou položek a polepšila si na místo 15,“ řekl Jan Horák z biatlonového oddílu.

„Barča měla naopak přesnější mušku v kratším závodě, kde obsadila místo 11., v neděli potom stále pěkné 21. Nejstarší Kája se z individuálních závodů zúčastnila pouze sprintu, kde brala 35. příčku,“ dodal Horák.

Dospělí se poslední týden v září utkali o titul mistrů ČR v Bystřici pod Hostýnem, kde Chotěboř reprezentovala v kategorii žen W41 aktivní trenérka Jiřina Obrová a doplnil ji Jan Horák v kategorii mužů. „Jiřina se hned prvním závodem představila v dobré střelecké formě, kdy po sestřelení všech terčů mohla bez výčitek minout trestné kolo, nicméně soupeřky ji v tomto závodě předběhly a odsunuly na konečnou 5. pozici,“ prozradil Horák.

Jan Horák se na trestné kolo podíval třikrát a v elitní kategorii obsadil místo 16. Sobotní odpoledne ozdobil divácky atraktivní individuální závod zvaný Supersprint, kde na dvě položky ze tří mají biatlonisté sice osm ran, podobně jako ve štafetě, nicméně pokud jim ani tři rány navíc nestačí, jsou závodníci bez milosti diskvalifikováni.

Pevné nervy jsou tedy v tomto závodě asi ta největší devíza. „Ty udržela na uzdě i Jiřina, známá mezi souputnicemi právě dobrou střelbou. K tomu přidala i dobrý běžecký výkon, a mohla se tak v cíli radovat z prvního místa. Lepším příkladem svým svěřencům tato trenérka jít ani nemohla. Nakonec jsem se ve supersprintu neztratil ani já. Do cíle jsem se dostal jedenáctý,“ řekl Horák.

Následující den byl na programu závod s hromadným startem, kde Jiřina Obrová opět předvedla nejlepší střelbu ze startovního pole, bohužel pódium ji o 12 sekund opět uteklo, a brala tak 4. místo a pomyslné brambory putovaly zpět na Vysočinu. Jan Horák neměl se střelbou problém, z dvaceti ran minul čtyřikrát a od sprintu si polepšil na místo 14. „Jak vidno, máme na Vysočině mnoho ostrostřelců a v soubojích o příčky nejcennější spíše chybí hbitější nohy. Přejme proto mladým i zkušenějším biatlonistům do budoucí sezóny mnoho naběhaných kilometrů a snad ještě o trochu přesnější mušku,“ dodal Horák.

JAN HORÁK