V tabulce se HB Ostrov bodově dotáhl právě na druhé El Niňo, na třetí příčce je vinou horšího skóre. „Už jsme v tabulce mezi nejlepšími, za to jsme rádi. Utkání s El Niněm bylo opravdu velice bláznivé, koncovka patřila zásluhou Pavla Širučka naštěstí nám,“ vracel se k dramatické tříhodinové bitvě trenér havlíčkobrodských stolních tenistů Tomáš Demek. Na čele tabulky je zatím stoprocentní Havířov.

Na první domácí utkání v Birell aréně si našlo cestu osm desítek fanoušků.

Duel tradiční rivalů začal pětisetovými zápasy. Nejprve ztratil Tomáš Tregler dvousetový náskok s Jiřím Vráblíkem, ale v pátém dějství měl hru opět pod kontrolou a zařídil první bod. „Tomáš Tregler začal dobře, důležité bylo, že se v pátém setu vrátil ke své hře,“ připomínal Tomáš Demek.

Odlišný průběh měl zápas Pavla Širučka s Tomášem Konečným. Domácí opora ztratila dva úvodní sety, teprve pak se Pavel Širuček dostal do zápasu. „Tomáš Konečný zahrál ve čtvrtek výborně, to platilo i o zápase s Tomášem Treglerem. Pavel Širuček ale znovu ukazoval svoje kvality,“ zdůrazňoval trenér HB Ostrov.

Za pohodlného náskoku mohl rychle udělat tečku za utkáním David Reišpies, ale tomu se koncovka utkání s Jakubem Zelinkou nepovedla. „David Reišpies vedl 2:0, rozhodující krok ale neudělal. To mě mrzí,“ říkal Tomáš Demek.

Protože pak ztratil nadějně rozehraný zápas Tomáš Tregler s Tomášem Konečným, rozhodovalo se v pátém utkání. V něm dominoval Pavel Širuček, který bez ztráty setu přehrál Jiřího Vráblíka.

V příštím týdnu hraje HB ostrov doma dokonce hned dvakrát. Ve čtvrtek 12. října hostí Hradec Králové, o den později přijede do Havlíčkova Brodu NH Ostrava.