Chotěboř přivítá ve sportovní hale v Ledči tým z Bělovsi a ráda by prolomila prokletí „domácího" stadionu, kde doposud vyhrála pouze jednou, když porazila Kadaň 7:2. „Nějak nám Ledeč nesedí, a tak bychom to chtěli zlomit a vyhrát," potvrdil kouč Martin Jakeš.

Soupeř má podle trenéra Chotěboře ve svých řadách spíše silové hráče a jednoho šikovného střelce. Takže taktika je jasná. „Chceme postavit spíše běhavější hráče a představit se s kombinační hrou," potvrdil Jakeš, který se bude potýkat s nedostatkem hráčů.

Chybí tři pilíře

„My takhle lepíme sestavu téměř pořád," smál se chotěbořský trenér, ale hledá na této situaci i pozitiva.

„Tak aspoň překvapíme soupeře, když hrajeme často v jiné sestavě," doplnil s úsměvem. Chybět mu totiž v nadcházejícím zápase budou hned tři pilíře týmu – Martin Odvářka, Martin Doležal a také nejlepší střelec mančaftu, Tomáš Novotný.

Boca je však na takovou situaci dobře zvyklá. „Většinou se zpočátku utkání naše  čtyřka hledá, ale potom si to sedne. Kluci jsou už přece jenom dlouhou dobu pospolu," nedělá z toho vědu Jakeš.  Ten si hlavně přeje, aby se jeho svěřenci vyvarovali špatných vstupů do obou poločasů, které je stály vítězství v minulém kole v Litoměřicích (10:10). „To nás trápí celou sezonu. Musíme na tom silně zapracovat, ale nevím, jestli se nám to povede hned," řekl Jakeš.

Divize přinese okresní derby

Dalšími koly pokračuje o víkendu i futsalová divize. Na domácí palubovce v divizní skupině E se představí havlíčkobrodský Pramen, který přivítá beznadějně poslední Bílovice.
Ve skupině D jsou v neděli na programu derby, kdy chotěbořské béčko naskočí na palubovku se Světlou i s Pribinou.

DIVIZE E
H. Brod – Bílovice (NE, 17.30)

DIVIZE D
Choceň – Pribina (NE, 13.00) NE Choceň
Chotěboř B – Světlá (NE, 13.50)
Chotěboř B – Pribina (NE, 14.50)
Choceň – Světlá (NE, 15.40)
Pozn.: Všechna utkání se hrají v Chocni.

Domácí utkání
Boca – Liberec 2:7
Boca – Č. Lípa 3:6
Boca – H. Králové 5:7
Boca – Kadaň 7:2
Boca – Běloves ???