Další prohru si na konto připsal brodský Pramen, ten doma smolně prohrál s Helasem Brno B 5:6.

II. FUTSALOVÁ LIGA

LITOMĚŘICE – CHOTĚBOŘ 4:12

Do Litoměřic odjela Boca v hodně okleštěné sestavě, přesto od úvodního hvizdu měla hru pod kontrolou. „Šli jsme do zápasu s taktikou uzavírat soupeři střed hřiště a při jejich rozehrávce hrát vyšší presink, což se nám dařilo," řekl chotěbořský trenér Martin Jakeš.

Hosté se dostali brzy do vedení 2:0, ale následně se podařilo Litoměřicím snížit a vytvořili si další gólové příležitosti, které ovšem kvalitně nezakončili. „Na soupeři, který hraje o záchranu, byla vidět velká nervozita. Litoměřice znám dlouho a vím, že si s těmito příležitostmi dokázali vždy poradit," poznamenal Jakeš.

Do přestávky utekla Boca až na 5:1, a to ještě nastřelila tyč a mladíček Duda neproměnil pokutový kop. „O přestávce jsem nabádal hráče, že ani za tohoto stavu není nic rozhodnutého. Nechtěli jsme hned v úvodu druhého poločasu inkasovat," měl jasno chotěbořský kouč.

Jeho přání svěřenci nevyslyšeli a po necelých třech minutách se podařilo domácímu týmu snížit na 5:2. Naštěstí Boca rychle odpověděla šestým gólem, který se ukázal jako zlomovým.

Do konce utkání si hosté vedení pohodlně hlídali, soupeře donutili hrát bez brankáře. Při power play přidala ještě čtyři přesné zásahy a nastřelila dvě tyčky. „Za poslední dva roky jsme nesehráli dva zápasy po sobě ve stejné sestavě. Proto jsem rád, že se nám při tomto kolotoči hráčů takto daří," dodal Jakeš.

Bocu v sobotu od 17 hodin čeká pohárový zápas na palubovce Fiaska Třebíč. O týden později ji čeká v druholigovém zápase vedoucí tým tabulky, Mělník. Autobus do brodské sportovní haly bude pro fanoušky připravený v 18.45 u chotěbořské restaurace Vysočina.

Góly: Staněk 4, Hanousek 4, Duda, Klimeš, Moravec, Kratochvíl. Diváci: 85. Poločas: 1:5. Chotěboř: Benc – Kratochvíl, Moravec, Čáp, R. Odvářka – Staněk, Duda, Hanousek, Klimeš.

DIVIZE – SKUPINA E

H. BROD – HELAS BRNO B 5:6

„Hráči zaspali úvod utkání, potom spalovali šance, ale snížili těsně před odchodem do šatny na rozdíl jediného gólu. Ovšem v závěru nám zřejmě došly síly a nepomohla ani hra bez gólmana," komentoval utkání trenér Pramenu Martin Jaroš. Reparát může Pramen složit v sobotu od 18.30 s Tangem Brno B.

Góly: Demeter 2, Martínek, Čihák, Klusák – Levčík 2, Ovčáček 2, Cupák, Juříček. Rozhodčí: Bělovský, Kolbaba. ŽK: 2:0. Poločas: 2:3. H. Brod: Koudelka – Kubát, Klusák, Kučera, Martínek, Demeter, Číhal.