II. FUTSALOVÁ LIGA

Č. LÍPA – CHOTĚBOŘ 7:6
Zápas byl od samého začátku vyrovnaný a bylo jasné, že toto utkání budou rozhodovat maličkosti. Hostující Chotěboř se ujala ve třetí minutě vedení a o další tři minuty navýšila své vedení o dva góly. Domácímu týmu se podařilo snížit až v 16. minutě na 1:2. Tento stav vydržel až do konce poločasu.

Ten, kdo čekal od domácích raketový vstup do druhého poločasu, ten byl zklamán. Dobře hrající Boca utekla až na 1:4. Zejména třetí gól Bocy byl pohotový, když Novotný zpracoval výhoz gólmana a Chadrabu prostřelil. Jenže po čtvrtém gólu Chotěboře se dostal míč k domácímu Vodrážkovi, a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:4.

Od poloviny druhého poločasu začal úřadovat nejlepší hráč České Lípy Zdeněk Brož, který během čtyř minut nastřílel hattrick. Nejdříve zakončoval dvě pěkné kombinační akce a při třetím gólu prostřelil hostujícího gólmana z osmi metrů, otočil tak výsledek zápasu na 5:4.
Když se prosadil ještě českolipský Havlásek, vypadalo skóre pro domácí velmi nadějně. Jenže do konce utkání zbývalo ještě šest minut. Hosté vzápětí korigovali Moravcem a hned trenér Bocy Martin Jakeš sáhl ke hře bez brankáře.

Ta se jim povedla na jedničku. Po čtyřiceti vteřinách hry se podařilo na 6:6 vyrovnat Staňkovi a vypadalo to, že trefil zasloužený bod. Jenže v čase 39:34 se do střelecké palebné pozice dostal Šídlo, zajistil všechny tři body pro F.A. Zole Českou Lípu.

„Soupeř v poslední minutě vyrovnal, a to bylo pro nás nepříjemné. Otevřel se nám prostor a natlačili jsme se na jejich polovinu. Střela mi moc nesedla, ale skončila v brance," smál se šťastný střelec domácích Josef Šídla.

Nespokojený po zápase byl hostující trenér Martin Jakeš: „My jsme zkusili hrát to samé jako proti Mělníku, ale tentokrát se nám to nedařilo tak precizně. Bohužel jsme doplatili na neproměněné šance, nastřelili jsme snad osm tyčí. Rozhodl podle mě gól domácích na 2:4, který ten zápas zlomil."
Góly: P. Novotný 2, T. Novotný, Doležal, Staněk, Moravec. Poločas: 1:2. Chotěboř: Pátek – Hromádka, R. Odvářka, Moravec, Klimeš – Staněk, Doležal – T. Novotný, P. Novotný.