V ledečské sportovní hale přivítala chotěbořská Boca F.A. Zole Českou Lípu, kterou porazila zejména po skvělé produktivitě ve druhém poločase.

II. FUTSALOVÁ LIGA

CHOTĚBOŘ – ZOLE Č. LÍPA 7:1

Chotěboř nastoupila proti neoblíbenému soupeři, protože v předešlých sezonách nedokázala Severočechy porazit. Změna nastala až v letošní sezoně.  Nad Zole Českou Lípu dokázali vyhrát v prvním zápase na jejich palubovce a toto vítězství chtěli potvrdit i „doma" v Ledči nad Sázavou. „Chtěli jsme si hlídat střed hřiště, což se nám dařilo. Měli jsme optickou převahu, ale bohužel jsme neproměňovali šance," řekl na úvod chotěbořský trenér Martin Jakeš. Přesto se Boca ujala vedení, ale do poločasu hosté vyrovnali na 1:1.

„V poločase byla remíza zcela zasloužená," podotkl Jakeš. Po přestávce už dominovala domácí Boca, která šla opět do vedení na 2:1. Když se už schylovalo k power-play, tak trenér Jakeš nasadil do hřiště první údernou formaci, která během dvou minut dala až na 5:1. V závěru si Boca ještě vítězství pojistila dvěma trefami.

„Pomohlo nám střídání. V poločase jsem poslal do hry Klimeše místo Hanouska, který hru oživil a podílel se asistencemi na brankách. Naše vítězství je určitě zasloužené," dodal Jakeš.

Góly: Doležal 2, Kratochvíl 2, Čapek, Staněk, Sommerauer – Burian. Rozhodčí: Bělovský, Vaněk. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Chotěboř: Benc – Kratochvíl, Čáp, Martin Somerauer, Čapek – Duda, Staněk, Doležal, Hanousek, Klimeš.