II. FUTSALOVÁ LIGA

ÚSTÍ N. L. – CHOTĚBOŘ 8:7
Úvodní část utkání po vyrovnaném průběhu brankově završil jako první střelec utkání po rozehraném rohu Ondřej Staněk. V dalších minutách se ale Boca nechala domácími zatlačit a vůbec se jí nedařily útočné akce, domácím se proto podařilo obrátit skóre až na 3:1 ve svůj prospěch.

V 19. minutě skóroval ze středu hřiště opět Ondřej Staněk a tak šla Boca do druhého poločasu pouze s jednobrankovým mankem. To hned v prvním střídání smazal Pavel Novotný, který proměnil svůj sólový únik houslemi domácímu gólmanovi. Bohužel hned vzápětí Chotěbořští znovu inkasovali, další branka Ondřeje Staňka ve 25. minutě znamenala tedy pouze další vyrovnání.

Ještě v téže minutě se Ústí dostalo po další standardní situaci hlavou opět do vedení, které mezi 26. a 33. minutou utkání navýšili až na hrozivých 8:4. Boca vzápětí sáhla k power-play, v níž se jí tentokrát podařilo vstřelit tři branky, z toho jednu díky proměněné akumulované penaltě za šestý faul. Vyrovnat se jí v poslední minutě utkání nakonec již nepodařilo a tak po zlepšeném výkonu ve druhém poločase odjela z Ústí bez bodu.

„Doplatili jsme na chyby při bránění standardních situací, z nichž jsme mnohokrát inkasovali. Za pozitivum lze ale označit výkon ve druhém poločase, přes větší počet obdržených branek, a také úspěšně hranou power-play. Navázat na výherní pohodu z úvodních kol soutěže budeme chtít v dalším utkání na domácí palubovce v Havlíčkově Brodě v sobotu od 20.30 hodin, ve kterém přivítáme dalšího nováčka soutěže ISŠ Příbram," řekl trenér chotěbořské Bocy Martin Jakeš.

Branky Chotěboře: 9., 19. a 25. Staněk, 21. a 36. P. Novotný, 38. D. Čapek, 39. T. Novotný. Chotěboř: Pátek – D. Čapek, Čáp, Staněk, Klimeš – R. Odvářka, M. Čapek, P. Novotný, T. Novotný.