Střetly se mančafty z popředí tabulky a rozdaly si to přímo o druhé místo. Nováček z Příbrami je příjemným překvapením soutěže, před tímto zápasem byl s dvoubodovým náskokem na druhém místě před svým soupeřem.

II. FUTSALOVÁ LIGA

PŘÍBRAM – CHOTĚBOŘ 6:5
Zápas začal z obou stran velmi opatrně, čekalo se na chybu soupeře. Po čtyřech minutách se Boca dostala do vedení. Po rychlém přechodu do útočného pásma využil Klimeš po přihrávce Staňka přečíslení dva na jednoho – 0:1.

Zanedlouho po vstřelené vedoucí brance bylo vyrovnáno. Laňka ze střední vzdálenosti dělovkou překonal Pátka – 1:1. V osmé minutě dostal více prostoru Pilík, rychlou kličkou se zbavil protihráče a zamířil přesně – 2:1. Na obou stranách bylo hodně šancí, které zůstaly neproměněny. Oba gólmani by zasloužili pochvalu za předvedený výkon. Na další branku čekali diváci do 14. minuty. Domácí vystihli nepřesnou rozehrávku Chotěboře a potrestali soupeře – 3:1.

Poté ještě Hájek přidal čtvrtou branku a s hostujícím FK to vypadalo bledě – 4:1. Jiskřičku naděje vykřesal svojí druhou brankou v zápase Klimeš těsně před hvizdem znamenající odchod do šaten – 4:2. Druhý poločas začala aktivněji Chotěboř, snažila se hrát vyšší pressing se snahou znepříjemnit domácím rozehrávku.

Z mírného tlaku vytěžili hosté snížení, Staněk přistrčil balon Čapkovi, který trefil přesně a zaskočil Holana – 4:3. Další nepřesnosti hostujících hráčů dostávaly domácí do hry, jednu z těchto chyb potrestal Květ a bylo to zase rozdílem dvou branek – 5:3. Ihned po rozehrání našel Staněk dobře naběhnutého Čápa, který dostal míč za záda bezmocného Holana počtvrté 5:4. Chotěbořští se nadechli k závěrečnému náporu hrou v power-play. Drželi míč, ale do nějakého vážnějšího zakončení se nedostali.

Po jednom z brejků zvýšil Laňka na 6:4 a bylo rozhodnuto. Několik vteřin před koncem střetnutí ještě Novotný snížil, ale to bylo ze strany hostů vše – 6:5. Po dramatickém průběhu a mnoha šancích na obou stranách byli šťastnější domácí a upevnili si své postavení v tabulce.

Branky Chotěboře: 4. Klimeš, 20. Klimeš, 27. Čapek, 31. Čáp, 40. Novotný. Chotěboř: Pátek – Čáp, Hromádka, Moravec, Čapek, Staněk, Klimeš, P. Novotný, T. Novotný.

(mča)