V divizi skupiny E se nedařilo brodskému Pramenu. Ten prohrál na palubovce Nasanu Brno 8:5.

II. FUTSALOVÁ LIGA

CHOTĚBOŘ – PÍSEK 12:6

Očekávání oboustranné přestřelky se po brankově bohatém prvním vzájemném měření sil začalo naplňovat už po čtrnácti vteřinách, kdy hosté z levé strany prostřelili gólmana Pátka. S Bocou tento úvod zápasu vůbec nezamával, právě naopak.

Po necelých čtyřech minutách svítilo na ukazateli skóre 3:1, o který se dvěma góly a jednou asistencí podílel kapitán týmu Martin Odvářka. V osmé minutě se Písku podařilo snížit, ale do konce poločasu Boca utekla na 5:2 i díky zkompletování hattricku Martina Odvářky.

„Písek přijel v osmi lidech, nakonec mohlo kvůli uzavření soupisek nastoupit pouze šest hráčů, což byla naše výhoda. Přesto soupeř podával velmi kvalitní výkon," řekl na úvod chotěbořský trenér Martin Jakeš.

Do druhého poločasu domácí kouč pozměnil sestavu, a to se mu vyplatilo. Hned v úvodu se prosadil Michal Čapek a o několik minut později se prosadil i Radek Odvářka, který už upravoval na 8:4. V dalším průběhu se prosadil Staněk, ale pozadu nezůstal ani bojovný Písek, který snížil na 10:6. V závěru korigovali výsledek Staněk s Klimešem a Boca si mohla připsat další tři body. „S body jsem spokojený, ale na hráčích je vidět náročná fotbalová příprava pod kondičním trenérem Jánem Zapalačem. Chybí nám herní lehkost. Zápas vyšel Martinu Odvářkovi, naopak se nedařilo gólmanu Pátkovi," dodal Jakeš.

Góly: M. Odvářka 3, Staněk 2, Duda 2, M. Čapek, R. Odvářka, Čáp, Ďoubal, Klimeš – Bubeník 2, Steiner 2, Kubeš, Nováček. Rozhodčí: Kolbaba, Vaněk. ŽK: 2:0. Diváci: 70. Poločas: 5:2. Chotěboř: Pátek – Kratochvíl, M. Čáp, R. Odvářka, M. Odvářka, D. Čapek, M. Čapek, Klimeš, Ďoubal, Staněk, Duda.

DIVIZE E

NASAN BRNO – H. BROD 8:5

„Odehraný zápas se dá přirovnat k minulému venkovnímu zápasu. Hrajeme dobře, soupeře zamkneme před jeho bránou a snažíme se dát branku. Což se nám daří poměrně slušně, ale bohužel dostáváme jednoduché a laciné branky a to nás sráží. Tento i předchozí zápas jsme měli vyhrát nebo minimálně remizovat, ale nestalo se tak," řekl trenér Pramenu Martin Jaroš.

Góly: Rampula 3, Hoffmann 3, Trčka, Burian – Daniel Kavka 2, Šimoníček, David Kavka, Číhal. Rozhodčí: Kašpárek, Vomastek. ŽK: 4:3. Diváci: 20. Poločas: 3:3. H. Brod: Rajdl – David Kavka, Daniel Kavka, Klusák, Číhal – Stojan, Šimoníček.