Boca si v poháru poradila se Skuhrovem

Chotěboř: Své první pohárové utkání v tomto ročníku mají za sebou futsalisté Bocy Chotěboř, kteří deklasovali Skuhrov 15:0.

7.3.2013

Pětadvacet gólů. Tolik se podařilo nastřílet futsalistům Bocy Chotěboř v pohárovém a ligovém zápase.Foto: Deník/Libor Plíhal

Podobně si Boca počínala i v druholigovém utkání proti Brandýsku, tomu nadělila v ledečské sportovní hale desítku.

CHOTĚBOŘ – SKUHROV 15:0
Do zápasu vstoupil lépe Skuhrov, který si z prvotního tlaku vytvořil několik ošemetných situací, ale Chalupa v brance domácích svůj tým podržel. Favorizovaná Boca se poprvé prosadila až v desáté minutě Hromádkou, který využil přihrávku Čapka a odstartoval brankostroj.
Potom předvedl individuální akci Marek Somerauer, kterou dokončil Veselý – 2:0. Do poločasu se ještě z rozehraného autu prosadil Dostálek a po něm dalekonosný pokus usměrnil za záda hostujícího gólmana Čapek. Na poločasových 5:0 upravil opět Veselý, který tak rozhodl o osudu tohoto pohárového zápasu. Po přestávce hráči Skuhrova už působili odevzdaným dojmem. Ve 25. minutě svítil na ukazateli stav už 7:0, kdy se prosadil Pavel Novotný a hattrick uzavřel Veselý. Utkání začínalo být o tom, kolikrát se Boca stihne ještě gólově prosadit. Nakonec Boca vyhrála vysoko 15:0, když se v závěru třemi góly prosadil Pavel Novotný, bratři Somerauerové, Čapek a Hromádka.
Góly: P. Novotný 4, Veselý 3, Hromádka 2, Čapek 2, Dostálek, Čáp, Martin Somerauer, Marek Somerauer. Poločas: 5:0. Chotěboř: Chalupa – Moravec, Dostálek, Martin Somerauer, Marek Somerauer, Hromádka, Veselý, Čapek, P. Novotný, Čáp.

II. FUTSALOVÁ LIGA

CHOTĚBOŘ – BRANDÝSEK 10:3
Po prohře u lídra tabulky z Hradce Králové si futsalisté Bocy chtěli spravit chuť doma proti Brandýsku. Zápas se nezačal vyvíjet příliš dobře. Hosté totiž s obrannou hrou začali až na vlastní polovině, z které posléze vyráželi do smrtících brejků.

Hned ve 3. minutě se Krocovi povedlo poslal hosty do vedení, a když v minutě šesté zakončil gólem další brejk Rychlý na 0:2, vypadalo to s Bocou špatně.

První branku domácích vstřelil v desáté minutě Tomáš Novotný, který se tím zapsal do letošních statistik premiérovým stým gólem Bocy a zároveň tím začal své gólové galapředstavení. Hosté poté sice ještě po dalším přečíslení zvýšili ve 14. minutě na 3:1, ale to bylo z jejich strany víceméně vše.

Boca se totiž v dalším průběhu dokázala vyvarovat větších skulin v bránění, zlepšila střeleckou potenci a devíti brankami v řadě dokázala utkání otočit a dotáhnout k přesvědčivému vítězství.  Zvrat odstartoval nikdo jiný než  Tomáš Novotný, který se v roli pivota s hostujícími obránci často doslova pral a v důležitých okamžicích si dokázal najít to správné místo k zakončení. Dvěma dorážkami zařídil vyrovnání a osm sekund před koncem prvního poločasu se Boce podařilo při rychlém přečíslení jít v zápase konečně do vedení brankou Tomáše Hromádky, který proměnil výhodu po červeném faulu na Pavla Novotného- 4:3.

Pětigólový Tomáš Novotný

Přestože po přestávce hosté alespoň částečně vysunuli svoji obranu, hrálo se i nadále převážně směrem k brance Brandýsku. Na 5:3 zvyšoval opět Tomáš Novotný, na 6:3 po samostatném nájezdu Ondra Staněk, na 7:3 Martin Somerauer a na 8:3 si připsal povedenou hlavičkou svou již pátou brankou v zápase Tomáš Novotný. Hektický průběh měla i poslední minuta, kdy hosté nejprve tvrdou ranou trefili tyč naší branky, dvaadvacet vteřin před koncem zápasu ale na druhé straně zvyšoval na 9:3 do prázdné branky Moravec a  o pár vteřin později přidal kulatou desátou branku Pavel Novotný.

„Zápas měl tentokrát jednoznačný průběh a náramně vyšel zejména kanonýru dne Tomáši Novotnému, kterému herně velmi zdatně sekundoval Ondra Staněk," řekl k utkání trenér Bocy Martin Jakeš.
Góly: T. Novotný 5, Moravec, Staněk, Martin Somerauer, Hromádka, P. Novotný – Rychlý, Toman, Kroc. Poločas: 4:3. Chotěboř: Benc – Moravec, Martin Somerauer, T. Novotný, P. Novotný, Hromádka, Odvářka, Staněk, Čáp, Veselý.