Důvodů, proč je Havlíčkův Brod favoritem série, je hned několik. Tím nejzásadnějším je zápasová bilance. HB Ostrov po loňském postupu do nejvyšší soutěže totiž neprohrál ani jediný zápas. Osmnáct jich vyhrál v základní části, další čtyři zápasy přidal v play-off, když ukončil sezonu Hodonínu a TTC Ostrava.

Další je bilance jednotlivých hráčů. V tabulce úspěšnosti se v základní části srovnali za sebou Michal Obešlo, Tomáš Tregler a Dmitrij Prokopcov. V play-off jedou podle podobného scénáře, první z trojlístku si dokonce drží sérii dvaceti vyhraných duelů v řadě.

Důvodů, proč by titul neměl slavit klub z Vysočiny je méně, ale najdou se. Ten nejzásadnější se jmenuje Martin Olejník. Jednička KT Praha má v play-off úchvatnou formu. „V semifinále dvakrát porazil Tondu Gavlase, budeme si na něj muset dát pozor. Je to nebezpečný hráč,“ připomenul cenné skalpy takřka padesátníka Bohumil Vožický.

Ondřej Květon dostává šanci v HB Ostrov nejen kvůli talentu, ale především zásluhou velké tréninkové píle.
Květon zůstane v Havlíčkově Brodě. Šanci si zaslouží, říká manažer Jinek

Právě trenér HB Ostrov by mohl o finálovém soupeři vyprávět hodiny. Loni, to už byl šéftrenérem havlíčkobrodského klubu, za KT Praha v extralize nastupoval. „Měli jsme sezonu dobře rozehranou, byla škoda, že se nedohrála,“ zalitoval.

I proto je rád, že se ve finále extraligy potká právě s celkem z hlavního města. „Klukům z KT finále moc přeji. V klubu jsou fajn lidé,“ prohlásil.

Finiš nejvyšší soutěže bude sváteční i z toho důvodu, že po dlouhé době mohou do hlediště diváci. I když jen zhruba stovka. „Mám z toho radost. I když asi si budeme muset na ně zase zvyknout,“ zasmál se kouč HB Ostrov, ale hned dodal: „Jejich podpora se nám bude hodit. Snad je potěšíme.“