Na startu akce, kterou v sobotu 28. července pořádá úřad městyse, se minulý rok sešla takřka padesátka běžců, kterým nakonec ukázal záda reprezentační vytrvalec Jiří Brychta.

A letos už je s takřka dvoutýdenním předstihem potvrzená účast skoro dvojnásobná. Na start dorazí vytrvalci nejen z Borové a blízkého okolí, ale na průběžné startovní listině jsou k vidění i města jako Jihlava, Brno nebo Litoměřice.

„Už nyní je přihlášeno 88 běžců," potvrdil jeden z pořadatelů Zbyněk Zelený. Dá se tedy očekávat ještě větší účast. „Ale ten, kdo se přihlásí do zítřka na našem novém webu www.borovska10.wz.cz, bude mít ale nárok na tričko se startovním číslem, kde bude mít i své jméno," uvedl Zelený. Jinak je ale podle něj možné se přihlásit i přímo na místě. Startovné činí 100 korun a je v něm kromě samotných cen nebo triček například občerstvení během závodu i po něm, nebo pamětní medaile.

Pro letošní rok se startuje hned ve čtyřech kategoriích, avšak závodníci vybíhají všichni pospolu. Kategorie budou rozděleny na hlavní, poté muži nad 40 let, ženy a závodníci přímo z Havlíčkovy Borové," dodal pořadatel závodu. Zázemí najdou účastníci na místním fotbalovém hřišti, kde jsou k dispozici i šatny a sprchy. Právě zde také před hlavním závodem proběhnou i soutěže pro děti o sladké ceny.

„Doufáme, že se sejde co nejvíc závodníků i diváků. Akci jsme oproti loňsku vylepšili o několik drobností a po závodě bude připraveno i bohaté občerstvení na grilu," dodal Zbyněk Zelený.