Český tým vybojoval stříbrnou medaili. Trenér české reprezentace Tomáš Benda je tedy celkem logicky s celým turnajem spokojen.

Jak byste zhodnotil celý turnaj?
Určitě kladně, protože jsme utrpěly pouze dvě prohry na celém šampionátu. Což je velice dobrý výkon. A to, že jsme ve finálovém zápase obdržely stříbrnou medaili, není neúspěch. V softbalu to prostě tak někdy je. Když se jednou dvakrát zahodí balón, tak všichni začnou být nervózní a začne se to celé  sypat. Jedna chyba se napravuje druhou chybou, a to nikdy nevěští nic dobrého.

Táhne váš tým nějaká osobnost?
Osobnosti v týmu v podstatě nejsou. V softbalu je jediným velkým elementem nadhazovač. A i ti musí se všemi ostatními spolupracovat. Proto si myslím, že to není o nějakých velikých osobnostech. Ani my tu nikoho takového nemáme. Všichni jsou na jedné lodi.

Turnaj skončil, jak se vám v Havlíčkově Brodě líbilo?
Několikrát jsem to už říkal. Havlíčkův Brod je jedno z nejlepších měst, které na pořádání softbalových akcí může být. Já jsem zatím nikde ve světě nezažil lepší organizační tým a lepší hřiště. Tady je toto vše pro naše potřeby naprosto dokonalé a na vysoké úrovni.
Kapitánka týmu Jana Chýlová vidí šampionát jasně: „Neměly jsme jinou možnost, než si to tu užít," říká Chýlová.

Finále sice nevyšlo, ale jak jste byly spokojeny se svým výkonem?
My jsme si celý týden velice užily. Ale věřily jsme do poslední chvíle, že to vyhrajeme. Bohužel se nedá nic dělat a doma je aspoň to stříbro. Doufám, že další Evropu holky zabojují a příště se pochlubíme zlatem.

Jak byste zhodnotila turnaj po organizační stránce?
Skvěle. V Havlíčkově Brodě se nám opravdu líbí. Bydlely jsme v penzionu u Kroupů a tam výborně vařili. A starali se o nás, jako kdybychom byly  z královského rodu. Celá ta organizace byla na jedničku. Podporovaly nás spousty fanoušků a my jsme neměly jinou možnost, než si to celé užít.

Libor Blažek, Radka Kárníková