„Naše hráčky nejčastěji odcházejí hrát za kluby BK Studánka Pardubice a BK Žďár nad Sázavou, kde zpravidla nastupují v základních pětkách,“ uvedl trenér Zdeněk Burda.

Do výčtu nejúspěšnějších odchovankyň havlíčkobrodského basketbalu posledních let bezesporu patří sestry Michaela a Natálie Zvancigerovi a Monika Staníčková, které v mládežnických kategoriích byly nebo doposud jsou členky reprezentačního výběru a stálými hráčkami BK Studánka Pardubice.

Barvy BK Studánka Pardubice také hájila Žaneta Fikarová a Adéla Krajcigrová, která také nastupovala v mládežnických ligách za BK Litomyšl a Žďár nad Sázavou. Za BK Žďár nad Sázavou dlouhodobě hrají ligové a extraligové soutěže Veronika Burdová a Kateřina Chalupová. Za posledně jmenovaný klub letošní sezónu v soutěži kadetek odehrálo trio děvčat, Karolína Kozlíková, Natálie Kračmarová a Tereza Poláková.

„Byl bych rád, kdyby do připravovaného příměstského tábora, zaměřeného na míčové hry a následně v září do přípravky přišlo více děvčat, než tomu bylo v minulosti. Aby se v budoucnu opět v Havlíčkově Brodě začala hrát i soutěž děvčat,“ řekl závěrem Burda.