Úvodní podnik Alpsko – jadranského šampionátu se jel na slovenském okruhu Slovakiaring, kde Michal Prášek startoval ve třídě Superstock 1000 v týmu Pavla Roháče (Roháč&Fejta motoracing team).

„Závody hodně ovlivňovalo počasí. Během pátečních tréninků se nám podařilo zajet jen jeden suchý trénink a následně začalo pršet, jelikož předpověď počasí na závodní víkend nebyla optimistická, museli jsme absolvovat i trénink na vodě. Sobotní kvalifikace se jela také na vodě, ale tam se mě podařilo zajet velmi slušný čas 2:23.303, kdy za pole position jsem zaostal o 0.291 s. Takže start do sobotního závodu byl z 2. místa," řekl loňský vítěz Alpsko – jadranského šampionátu Michal Prášek.

Start do závodu mu vyšel výborně a do první zatáčky najížděl z prvního místa, ale bohužel začalo pršet a závod byl zastaven. Závodníci měli deset minut na to, aby přezuli motorku na mokré pneumatiky.

Přezout nebo nepřezout?

„Nejhorší bylo, jestli se rozhodnout, přezout obě kola, nebo zůstat na suchých gumách, protože bylo mokro jen v některých zatáčkách. Na poslední chvíli jsme se rozhodli dát pneu na vodu jen na přední kolo," poznamenal Prášek.

Start do závodu byl pro havlíčkobrodského závodníka hodně složitý, v prvním kole se propadl až na sedmé místo.

„Nevěděl jsem, jak bude suchá guma fungovat na mokrém povrchu. Postupně jsem začal získávat ke gumám důvěru a začal se posouvat polem dopředu. V předposledním kole jsem se dostal na první místo a závod jsem vyhrál. Bylo to hodně cenné vítězství po tak náročném závodě," radoval se Prášek a dodal: „Druhý závod se jel na suchu a tam jsme svedli až do cíle velmi pěkný boj o druhé místo s Walkowiakem. Druhé místo jsem obhájil o 0.036 s. Pro naši stáj to byl velmi povedený závod. Jsme v čele celkového hodnocení seriálu Alpe Adria Superstock 1000. Další závod nás čeká v Maďarsku na okruhu Pannoniaring," uzavřel Prášek.