Ti dokázali zvítězit jak v Praze na Spectru, tak i v domácí Hippos aréně. Vedou tedy 2:0 na zápasy a k vysněnému titulu jim zbývá udělat poslední krok. Ten ale nebude vůbec jednoduchý, o čemž se Hroši přesvědčili v loňském roce, kdy v semifinále vedli se stejným soupeřem rovněž 2:0 a nakonec odešli poraženi 2:3. Finálová série pokračuje v sobotu v Praze, případný čtvrtý zápas v neděli v Havlíčkově Brodě.

SPECTRUM – H. BROD 3:7
Úvodní zápas se hrál před zaplněným hledištěm na hřišti Spectra a více radosti měla nakonec početná skupina fanoušků brodského klubu. Hroši zvládli koncovku zápasu, kterou zcela ovládly zahraniční posily.

H. BROD – SPECTRUM 6:1
Před rekordní domácí návštěvou měli Hroši doslova raketový vstup do zápasu, když po čtyřech pálkařích vedli 3:0. Nejdříve se prosadil Tomáš Jelínek, Joshua Niu poslal míč nekompromisně za plot a Hroši vedli 2:0. Vzápětí poslal míč do Sázavy i kapitán domácího celku Karel Kadečka, přidal třetí bod a donutil hosty střídat nadhazovače již v první směně. Další tlak Hrochů přišel ve čtvrté směně, kdy po sérii odpalů a nečekaně i občasných chyb soupeře zvýšili na 6:0. V poslední směně pak zaznamenal svůj jediný bod soupř, který se vyvaroval předčasnému ukončení zápasu za sedmý bod domácích.

H. Brod: Tyson Duncan, Anthony Beamont, Tomáš Jelínek, Alfons Oveinikovas, Ondřej Dibelka, Petr Kučírek, Jan Cabalka, Joshua Niu, Karel Kadečka, Tomáš Siwek.