Košíkáři z Heřmanova Městce dokázali s favoritem udržet krok pouze v úvodní čtvrtině. Ve druhém dějství však zaznamenali pouhých osm bodů a Broďáci, které střelecky podporoval především autor pětadvaceti bodů Miroslav Krajcigr, po prvním poločase vedli už 40:20. Po přestávce pak už svůj náskok pouze kontrolovali a dále navyšovali. Soupeře tak nakonec poslali domů s bezmála třicetibodovým přídělem 71:42.

To výhra v nedělním zápase se rodila už poněkud složitěji. Basketbalisté Skutče totiž favorizované Broďáky dlouho nepustili do výraznějšího vedení. K rozhodujícímu trháku, na němž se výrazně podílel nejlepší střelec zápasu Jaroslav Nepraš, reprezentanti brodské Jiskry nasadili po poločasové přestávce. Ve třetí čtvrtině vybojovali čtrnáctibodový náskok, který až do závěrečného hvizdu už pouze navyšovali a úspěšný víkend uzavřeli výhrou 91:65.

V přebornické tabulce Broďáci momentálně okupují druhou příčku za zatím suverénním Novým Městem na Moravě. Další atak na jeho zatím neohroženou pozici podniknou na konci listopadu, kdy podzimní část letošního soutěžního ročníku zakončí na palubovkách Nového Bydžova a Jičína.