Českotřebovští dorazili do brodské sportovní haly v nekompletní sestavě, přesto však s domácím týmem dlouho hráli vyrovnanou partii. Broďáci totiž v úvodu zápasu vyprodukovali velké množství chyb na obou stranách hřiště, po úvodní čtvrtině však přesto drželi těsné vedení 21:18. Ve druhém dějství už ale reprezentanti brodské Jiskry bodově odskočit dokázali a když do třetí čtvrtiny vlétli dvanáctibodovou šňůrou, bylo jasné, že hosté nebudou mít nárok. Brodští košíkáři závěr zápasu, v němž úctyhodných sedmadvacet bodů zaznamenal junior Jakub Coufal, bez potíží zvládli a po výhře 99:65 si do tabulky oblastního přeboru zapsali důležité dva body.

Další utkání měli Broďáci sehrát o necelých čtyřiadvacet hodin později. Jejich soupeř, basketbalisté Ústí nad Orlicí, se však ze soutěže nečekaně odhlásil, a utkání tak bylo zrušeno.

Čtvrtý a pátý zápas v letošním soutěžním ročníku na reprezentanty brodské Jiskry čeká o víkendu 1. a 2. listopadu, kdy se představí na palubovkách pardubického Sokola a rezervního týmu Přelouče.

Jiří Svatoš