Ty jim nasázely desítku. Draci prospali úvodní dvacetiminutovku a náskok soupeře už po zbytek zápasu nedokázali stáhnout. V tabulce se tak propadli na osmé místo se ziskem 18 bodů.

I. LIGA MUŽŮ
H. BROD – PARDUBICE 3:10

Draci opět vstoupili velmi špatně do utkání. Už během první třetiny jim lídr tabulky nasázel čtyři branky. První tři dokonce během pouhých čtyř minut.

„Je to pořád dokola, hráči vstoupí do utkání se špatnou koncentrovaností a navíc se dopouštějí hrubých chyb v obraně," kroutil hlavou vedoucí mužstva Petr Polívka. Naopak druhá část byla úplným opakem té první. Havlíčkobrodští florbalisté do ní vstoupili na výbornou. Hned ve druhé minutě dokázali snížit, když se trefil Krajcigr. „Soupeře jsme i chvílemi přehrávali," potvrdil Polívka.

Jenže o pět minut později Pardubice odskočily opět na čtyřbrankový rozdíl. A když hned vzápětí snížil Coufal, tak Draci mohli pomýšlet na zvrat. „Jenže to bychom museli proměňovat šance. Jenže to se nedařilo a nedokázali jsme se Pardubícím dostat na dostřel," upozornil Polívka.

Třetí třetina pak už byla jen o tom, kolik vedoucí celek první ligy nastřílí branek. Padly další čtyři, a tak Draci inkasovali desítku. „V posledním dějství jsme už byli zkrátka bez šance," souhlasil Polívka.

Brodský celek si za porážku mohl sám. Pardubice ho ani ničím nepřekvapily. „A hlavně. Nebylo to o Pardubicích, ale o nás. Ty hrají pořád stejně. Jsou zkrátka dobré a ne nadarmo vedou ligu," dodal.

Branky a nahrávky: 22. Krajcigr (Lupač), 27. Coufal (Krajcigr), 45. Krajcigr (Míka) – 7. Dlesk (Formánek), 10. Teichman (Brychta), 11. Janeček (Matys), 17. Burian (Lisa), 24. Ďopan (Formánek), 38. Teichman (Burian), 41. Matys (Janeček), 42. Teichman (Burian), 46. Matys, 52. Lisa (Janeček). Rozhodčí: Both – Vašíček. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváků: 120. Třetiny: 0:4, 2:2, 1:4.

H. Brod: Přibyl – Lupač, Roztočil, Kamp, Krajcigr, Coufal, Sláma, Zelenka, Rezek, Míka, Zachariáš, Čapek, Suchý, Virgl, Vlček.