NÁRODNÍ LIGA – SK. VÝCHOD
H. BROD – NÁCHOD 8:11
Do prvních náznaků šancí se dostal lídr tabulky z Náchoda, ale Frühbauer byl v brance pozorný. V sedmé minutě ale dokázali hosté proměnit přesilovou hru, kdy se po standardce trefil Hušek. Jenže vedení jim dlouho nevydrželo, protože Liška nabyl Zelenkovi, a ten se se štěstím prosadil a srovnal. Ve třinácté minutě se do vedení dostávají domácí, když Frühbauer rychle rozehrál na nabíhajícího Suchého, a ten si s nájezdem poradil.

Jenže o osmnáct vteřin později hosté využili další přesilovku a srovnali na 2:2. Na začátku 17. minuty nastřelil Pešek tyčku, a tak se vyplnilo rčení: Nedáš, dostaneš. Hušek dokázal i v oslabení poslat Náchod do vedení. Jenže to mu za 27 vteřin vzal Liška, kterého přes celé hřiště našel Sláma. V závěru první třetiny měli Draci několik příležitostí, aby šli do vedení, ale neprosadili se.

Po změně stran už po 24 vteřinách domácí opět prohrávali, když se Hušek pustil do úniku a kličkou obelstil Frühbauera. Domácím se podařilo odpovědět za necelé tři minuty. Střelou z první pod horní tyčku se blýskl Pešek. Za další tři minuty stejný hráč poslal Brod do vedení. Pešek poslal pumelici, na kterou byl Skalický krátký. Domácí si vytvořili tlak, ale bez brankového efektu. Jenže ještě do pauzy se Náchodu podařilo opět srovnat krok.

Radost z výhry zažili Přibyslavští na podzim pouze čtyřikrát.
Přibyslav už před zimní pauzou přilákalo nového trenéra

Nástup do poslední třetiny domácím opět nevyšel. Po 30 vteřinách opět prohrávali. Naštěstí se jim opět podařilo brzo srovnat. Hattrick dovršil Pešek. Ve 44. minutě se dostali Draci do vedení, když si vlastní branku dal Hušek – 7:6. Za necelou minutu pak navýšil vedení na dvě branky opět Pešek. Jenže pak se střelecká forma Draků vytratila. Pak přišly kritické čtyři minuty, během kterých hosté otočili výsledek z 8:6 na 8:10. V 55. minutě ještě přidal poslední branku Bachtík. Domácím se už s výsledkem nepodařilo nic udělat. Proti byla i branková konstrukce za zády Skalického.

„Velmi těžké a vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro hosty,“ posteskl si brodský Tomáš Rezek. „Velmi těžké utkání, které jsme definitivně dokázali zlomit až ve třetí třetině. Získali jsme zde velmi cenné tři body. Bohužel vstup do utkání a přístup jedinců nás sráží od lepších výkonů,“ řekl trenér hostů Tomáš Třešňák.

Branky: 8. Zelenka, 13. Suchý, 18. Liška, 24. Pešek, 27. Pešek, 41. Pešek, 44. Hušek, 45. Pešek – 7. Hušek, 13. Bureš, 18. Bachtík, 21. Hušek, 39. Bureš, 41. Bachtík, 48. Bachtík, 49. Kaválek, 50. Bureš, 52. Hušek, 55. Bachtík. Rozhodčí: Michal Měsíček – Martin Trnka. Vyloučení: 5 + Vlk 5:4. Využití: 1:4. Diváků: 25. Třetiny: 3:3, 2:2, 3:6. H. Brod: Frühbauer – Roztočil, Pešek, Sláma, Zelenka, Rezek, Čermák, Vlk, Liška, Zmrhal, Kučera, Suchý.