O osudu zápasu výrazně napověděl úvod první třetiny, který domácí brodští Draci doslova opanovali. První branku vsítil už po sedmatřiceti sekundách autor tří bodů Ondřej Míka, po něm si však vzal slovo Radek Krajcigr, jenž dvěma slepenými góly otevřel své velkolepé představení.

Domácí náskok 3:0 ale hostující Hroši po oddechovém čase zásluhou dvou branek čtyřbodového Petra Kose rychle snížili. Broďáci se však nenechali rozhodit a dalšími třemi góly opět odskočili. Žďárští sice do přestávky ještě jednou snížili, po dvaceti minutách ale na světelné tabuli svítil pro domácí lichotivý stav 6:3.

Na další branku si diváci museli počkat až do dvaatřicáté minuty. A znovu se prosadili hostující Hroši. Na Kaštánkův zásah však téměř okamžitě zareagoval už svým čtvrtým gólem v utkání Radek Krajcigr a zanedlouho po něm zajistil Broďákům náskok 8:4 po čtyřiceti minutách sváteční střelec Ondřej Lupač.

K definitivní likvidaci hostujících nadějí Draci přistoupili v úvodu závěrečné periody. Nejprve byl na konci nádherné kombinace prvního útoku Jan Suchý, jenž na své konto v utkání připsal čtyři body, a necelé dvě minuty nato vsítil svůj pátý gól v utkání nezadržitelný Radek Krajcigr, který ke své kanonádě přidal ještě čtyři přihrávky a konto soupeře zatížil hned devíti body.

Žďárští v závěru utkání sice ještě dvěma brankami vystrčili růžky, zápas však už zdramatizovat nedokázali a po domácím zásahu do jejich prázdné branky si z Brodu odvezli prohru 6:11.

Brodští florbalisté přes dvě výhry, jimiž uzavřeli základní část, obsadili stejně jako vloni až desátou příčku prvoligového pořadí a už nyní se mohou chystat na první kolo bojů čtyř týmů o jedinou místenku pro příští prvoligový ročník. V prvním kole play down se Broďáci střetnou právě se žďárskými Hrochy.

Přes nelichotivé umístění v prvoligové tabulce však brodský florbal přece zaznamenal alespoň dílčí vítězství. Hrdina závěrečného zápasu Radek Krajcigr totiž se ziskem dvaašedesáti kanadských bodů s přehledem vyhrál kanadské bodování první florbalové ligy. Jeho spoluhráč z útočné formace Jan Suchý pak skončil pátý.

H. BROD – ŽĎÁR N. S.  11:6
Branky a nahrávky: 1. Míka, 3. Krajcigr (Přibyl), 6. Krajcigr (Suchý), 12. Krajcigr (Míka), 14. Vlček (Roztočil), 14. Míka (Krajcigr), 33. Krajcigr (Vlček), 38. Lupač (Krajcigr), 46. Suchý (Krajcigr), 48. Krajcigr (Suchý), 59. Suchý (Krajcigr) – 8. Kos (Zerák M.), 9. Kos (Zerák O.), 16. Čechal (Tlustoš), 32. Kaštánek (Melichar),  57. Kos (Tlustoš), 57. Zerák M. (Kos); Rozhodčí: Sochůrek – Šuvada; Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváků: 85. Třetiny: 6:3, 2:1, 3:2. H. Brod: Tvrdý – Kamp, Rezek, Lupač. Roztočil, Zachariáš – Čapek, Krajcigr, Liška, Sláma, Suchý, Zelenka, Jonák, Vlček, Vlk, Varhaník.