Nejdříve podlehli proti Náchodu 2:5, ve druhém střetnutí přehráli Trutnov.

II. FLORBALOVÁ LIGA

H. BROD – TRUTNOV 6:3

Hned v úvodní minutě odmítl gólovku Vlček, o pět minut později naopak Rezek odpálkoval balonek již z opuštěné branky. Domácí trenér vysílal do boje jenom dvě pětky a jeho svěřenci byli v první třetině evidentně lepší .

Do vedení přivedl Draky v 10. minutě Lupač, o dvě minuty později se probil brodskou obranou Matějka, byl faulován a nařízené trestné střílení proměnil na 1:1. V závěru třetiny se nejlépe ve skrumáži orientoval obránce Beránek a domácí vedli 2:1. Potom mohl zblízka srovnat Králík, zásah brodského gólmana Zemánka byl však excelentní. V prostřední části nejdříve zazdil super šanci trutnovský Dohnal, v polovině střetnutí uhodilo z čistého nebe, když se ujala dálková pumelice obránce Beránka 3:1. Ve 34. minutě vybojoval balonek v rohu Zelenka, poslal ho do ohně před brankou, kde u tyče číhající Čermák jenom doklepl na 4:1 a do konce třetinyJonák jistil na 5:1.

Na začátku poslední části Trutnov potrestal vyloučení Čapka snížením na 5:2, hosté na chvíli ožili a Zemánek se měl co ohánět. Osm minut před koncem uklidnil spoluhráče šestým gólem Vlček, hostům ze severu se podařilo již jenom snížit na konečných 6:3.

„Po sestupu z 1.ligy se zaměřujeme na výchovu mladých hráčů a snad se nám to daří. Důkazem toho byl výborný výkon juniorů, brankáře Zemánka a obránce Kocoura, v útoku se dařilo Lupačovi, Čapkovi a Zelenkovi," radoval se brodský trenér Jan Beránek.

Branky: Čapek, Beránek, Jonák, Lupač, Čermák -Votoček 2, Matějka (TS). Rozhodčí: Veselý, Kyjovský. Vyloučení: 1:3.Využití: 0:1, Oslaben: 0:1. Diváci: 40. Třetiny: 2:1, 3:0, 1:2. H. Brod:  Zemánek –  Beránek, Rezek, Roztočil, Kocour – Kampf, Vácha, Čapek, Vlček, Jonák, Lupač, Zelenka, Čermák,  Didiáš, Matoušek.

Alois Svoboda