Hrošší tým doznal přes pauzu zásadních a velkých změn, které opět ještě snížily věkový průměr celého týmu. Ten je nyní jen těsně nad dvaceti lety. „Tím pádem je nejnižší v Extralize,“ podotkl Šnelly.

První letošní turnaj ve čtyřhře v tenise
V Bezděkově odehráli první turnaj ve čtyřhře v tenise

Ten nemůže už počítat se službami dlouholeté opory týmu a také kapitána Karla Kadečky, který se stěhuje do USA. „Do Břeclavi odešel Jakub Holobrádek a sezonu vynechávají Marek Rosenkranz a Jan Cabalka,“ pokračoval ve výčtu absencí Šnelly. Navíc už delší dobu trápí zdravotní potíže Jana Hospodku, který tak nestihne start soutěže.

Volná místa tak zaplní mladí medailisté z juniorského světového šampionátu - Jan Voráček, Vojtěch Láska, Dominik Šubrt, Matěj Rosenkraz a Adam Liška. „Máme nového kapitána, kterým se v devětadvaceti letech stal služebně nejstarší hráč Ondřej Dibelka,“ prozradil havlíčkobrodský kouč.

Ledečští hokejisté se zapojí do Krajské ligy Vysočiny.
Velký návrat. Ledečští hokejisté se opět zapojí do Krajské ligy Vysočiny

Extraliga bude v letošní sezoně poprvé čítat deset týmů. Celky čeká osmnáct zápasů v základní části. Po ní šest z nich postoupí do nadstavbové části, poslední čtyři si zahrají o záchranu. „Naším cílem bude samozřejmě postoupit do play-off. Opírat se budeme především o trojici reprezentantů - nadhazovače Michala Holobrádka, Ondřeje Dibelku a Jana Hospodku, který se snad co nejdříve vrátí,“ doufá Šnelly.