Před sobotním posledním dvojutkáním s Ledenicemi je tak od vítězství v základní části Extraligy dělí jediná výhra.

Již tento týden přiletí druhá novozélandská posila Hrochů, nadhazovač Campbel Gibson, a tak tým pocestuje na jih Čech v nejsilnějším složení. V neděli Hroši odjíždějí do holandského Amstelvenu bojovat o klubový evropský pohár, do kterého vstoupí v pondělí odpoledne zápasem s chorvatským Záhřebem.

EXTRALIGA SOFTBALU

H. BROD – RADOTÍN PRAHA 12:2 a 9:3
Hroši vstoupili do zápasu jako uragán, německého nadhazovače Volfganga Walthra zasypali smrští odpalů a již po dvou směnách vedli 8:0. Zápas pak byl ukončen desetibodovým rozdílem již ve čtvrté směně.

V odvetě se sice hrálo na plný počet sedmi směn, ale o vítězi nebylo ani tentokrát žádných pochyb.

H. BROD – EAGLES PRAHA 4:11 a 8:3
Hrochům se úvodní zápas vůbec nevydařil, když k slabému útoku přidali navíc i neskutečně mnoho chyb v obraně. Domácím se naopak v útoku dařilo nad očekávání a především holandské duo v dresu Krče několikrát provětralo obranu Hrochů. Do odvety se na nadhoz postavil Tomáš Siwek a podpořen tentokrát velmi dobře fungující obranou zabrzdil ofenzivu domácích.

Hroši se sice i nadále v útoku dost trápili a do páté směny byl stav zápasu pouze 3:3, koncovku ale přece jen dokázali zvládnout a připsali si třetí výhru víkendu.