Od začátku se bylo na co dívat. Před zápasem byl fanouškům představen nový maskot – opice STENLY a publikum dostal do varu Fredy Merkury revival.

Do prvního zápasu nastoupila brodská jednička Pavel Širuček a proti němu se k modrému stolu postavil Michal Obešlo. Domácí borec hraje v životní formě a pocítil to i Obešlo, kterého vyprovodil ve třech setech. Do druhého mače vyzval Josef Šimončík hostujícího Tomáše Treglera a na programu byla první pětisetová bitva. V ní podal Šimončík jeden ze svých nejlepších výkonů v brodském dresu, diváky bavil neuvěřitelnými míčky, ale štěstěna se v posledním setu obrátila proti němu, Tregler tak vyrovnal na 1:1.

„Abych zápas dotáhl do vítězného konce, tak mi chybělo asi trochu klidu, agresivity na začátku pátého setu. Mohl jsem do toho jít více, držel jsem hru pouze na stole, Tomáš byl agresivnější a po zásluze vyhrál," řekl k zápasu Josef Šimončík.

Korbel nalomil favorita

Jeden z rozhodujících momentů přišel ve třetím zápase, kdy proti sobě nastoupili Petr Korbel a Antonín Gavlas. Opět byla na programu pětisetová bitva, ale tentokrát byl v koncovce úspěšnější brodský hráč. V pátém setu si dlouho nedokázal vybojovat dvoubodový náskok. Povedlo se to až na konci setu Petru Korbelovi, který odskočil na 10:8, což se ukázalo jako rozhodující. Sadu nakonec pro sebe získal v poměru 12:10 a poslal Gavlase si v klidu doposlouchat písničky z MP trojky.

Vítězství si nakonec vychutnal i Šimončík, který ve čtvrtém zápase zdolal Obešla 3:1 a stejným poměrem poslal svůj tým do celkového vedení. „Naštěstí jsem svůj druhý zápas přetavil ve vítězství a Petr Korbel vyhrál taky hrozně těžké utkání s Tondou Gavlasem. Je to pro nás velmi cenné vítězství," dodal Josef Šimončík. Rozhodnout tedy mohl v pátém zápase Širuček proti Pavlasovi. Brodský hráč nenechal nic náhodě, odehrál tři sety, a šlo se slavit.
„Ten pocit se nedá popsat. Vyhráli jsme 4:1 proti loňskému šampionovi. Navíc to byla pro mě odveta za prohrané finále ještě v dresu Králova Dvoru. Povedlo se a vrátili jsme se zpět o boj o první místo," zhodnotil zápas Pavel Širuček, který den před zápasem oslavil dvaadvacáté narozeniny.

„Byl to zápas hodně vyrovnaný a musím říci, že nám dnes vše sedlo. Zlomovým momentem bylo vítězství Petra Korbela nad Gavlasem v pátém setu a Pavel Širuček odehrál fantastické zápasy. Takto jsem ho ještě neviděl hrát," chválil své svěřence trenér Jan Hrnčiřík.

Ač nebyl překonán divácký rekord (520), cestu si do Kulturního domu Ostrov našlo 410 platících diváků, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru. „Atmosféra byla úplně geniální. Fanoušci udělali krásný kotel. Myslím, že se to dnes každému líbilo," chválil fanoušky Šimončík.
Spokojenost neskrýval ani manažer týmu Miroslav Jinek: „Byly to hrozné nervy, ale nakonec se to zvládlo. Takový výsledek jsem nečekal, spíše jsem se přikláněl k remíze. Je vidět, že domácí prostředí je pro nás super. Dnes byla atmosféra hodně divoká, nedokáži si představit, co by se zde dělo, kdyby se nám podařil uhrát titul."