Předchozí
1 z 3
Další

O bronzu rozhodl až poslední zápas

Zápasníci Jiskry Havlíčkův Brod obsadili v lize řeckořímského zápasu třetí místo.Zdroj: archiv Zdeňka Švece

Turnaj se vyvíjel nadějně. V prvním kole brodští zápasníci porazili Ostravu 22:15, ve druhém kole hladce pozdějšího mistra Olymp Praha 26:10.

V rozhodujícím utkání s Chomutovem ale prohráli 16:18 a sen o stříbru se rozplynul.

O porážce rozhodla až poslední bitva souboje. Marcel Albini v něm potřeboval vyhrát a položit soupeře na lopatky. Albini ale vyhrál „jen“ na body a tím pádem chyběl Jiskře jediný bod ke stříbru.

Bronzový tým Jiskry Havlíčkův Brod:
60 kg Matěj Zvolánek / 67 kg Michal Hauser / 72 kg Libor Milichovský / 77 kg Michal Zelenka, Jiří Čapek / 82 kg Jan Benc / 87 kg Petr Novák / 97 kg Jan Janda / 130 kg Marcel Albini, Artur Sarkisjan

Konečné pořadí družstev:
1. Olymp Praha
2. Chomutov
3. HAVLÍCKŮV BROD
4. Ostrava

Velká cena Jihlavy a cesta do Prahy

Mladí zápasníci Jiskry Havlíčkův Brod.Zdroj: archiv Zdeňka Švece

Již před týdnem se konal tradiční turnaj mládeže Velká cena Jihlavy. Havlíčkobrodští talenti tam pod trenérským vedením Tomáše Šimka a Zdeňka Kocmana získali šest zlatých medailí v jednotlivcích. Uspěl i tým, který v celkovém hodnocení obsadil první příčku před Ostravou a Holýšovem.

O uplynulém víkendu se potom mladí brodští zápasníci vydali do Prahy na Prague Wrestling Open. A v konkurenci téměř tří stovek zápasníků ze čtyřiceti oddílů a osmi zemí se rozhodně neztratili. Připsali si jedno vítězství v kategorii U13 (do 57 kg Lukáš Zvolánek) a čtyři další umístění na stupních vítězů.